آذوح: یوسف سلحشور هنرمند و فعال ملی آزربایجانی که در جریان حمایت ملت تورک آزربایجان از ملت عرب الاحواز دستگیر شده بود، به ۵۱ میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت از بابت ارتکاب بزه تحریک افراد به انجام اعمال خشونت آمیز و ۱۵۱ میلیون ریال جزای نقدی درجه ۶ بدل از حبس تعزیری درجه ۶ و تحمل ۳۷ ضربه شلاق تعزیری از بابت بزه ایجاد جنجال و هیاهو موجب اخلال در نظم عمومی، محکوم شد.

این حکم از طرف شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز به ریاست قاضی رضا فروغی صادر شده است.

وکالت این پرونده را وکیل پایه یک دادگستری جناب آقای اصغر محمدی بر عهده گرفته است.

دیگر اتهام یوسف سلحشور «تبلیغ علیه نظام» می باشد که در تاریخ (۱۴۰۰.۷.۱۱) در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده و هنوز حکم آن ابلاغ نشده است.

یوسف سلحشور فعال ملی آزربایجانی ساکن تبریز است که در تاریخ (۱۴۰۰.۵.۳) توسط ماموران وزارت اطلاعات، در منزل شخصی و با ایجاد رعب و وحشت دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

این فعال سیاسی آزربایجانی بعد از مراحل بازجویی در تاریخ (۱۴۰۰.۵.۲۰) به زندان مرکزی تبریز منتقل و بعد از سه روز با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیونی به صورت موقت، آزاد شده بود.

یوسف سلحشور کارشناس ارشد حقوق جزا است و سال هاست در راستای احیای حقوق پایمال شده ملت آزربایجان مبارزه میکند.

وی برای اولین بار در سال ۸۵ و در روز جهانی زبان مادری دستگیر شده بود.

ایشان بعدها در سال ۹۰ و در جریان اعتراض به خشک‌شدن دریاچه اورمیه در جلسه ای در تبریز به همراه حدود ۲۹ نفر از فعالان ملی دستگیر شده و به بیست ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.

این فعال ملی همچنین در سال ۹۷ و در جریان سفر پاشنیان نخست وزیر رژیم اشغالگر ارمنستان به تهران و به دنبال اعتراض هزاران نفر در استادیوم سهند تبریز دستگیر و به دو سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

یوسف سلحشور استاد رقص آزربایجانی است و هزاران هنرمند را تحویل جامعه آزربایجان داده است.

همچنین خاطر نشان سازیم که تاکنون کلاسهای رقص این هنرمند آزربایجانی بارها توسط ارگانهای امنیتی پلمپ شده است.