آذوح: امروز‌ جمعه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۰ فعالین‌ ملی‌ آذربایجانی‌ در اردبیل‌ با ثبت گرافیتی‌ چهره مهرداد‌ شیخی‌ زندانی‌ سیاسی‌ آذربایجانی‌ محبوس‌ در بند سلامت زندان‌ مرکزی‌ اردبیل اعتراض‌ خود را به مسئولین‌ زندان‌ نسبت‌ به بازداشت ناعادلانه و سیاستهای اعمال‌ شده‌ در قبال‌ این‌ فعال‌ آذربایجانی‌ اعلام‌ داشتند.

«صدای‌ زندانیان سیاسی‌ آذربایجان‌‌ باشیم»

#مهرداد‌_شیخی‌ و تصویر ثبت‌ شده گرافیتی این فعال در یکی از خیابانها در سطح شهر اردبیل اعتراضیست‌ مدنی‌ از طرف فعالین‌ آذربایجانی‌ نسبت‌ به سیاست‌ های جمهوری اسلامی در قبال‌ فعالین‌ و محکومین سیاسی آذربایجانی‌ محبوس‌ در بندهای مختلف‌ ایران.

مهرداد‌ شیخی در ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۸ همزمان با اعتراضات سراسری به گران شدن قیمت بنزین موسوم به حوادث آبان ۱۳۹۸ در منزل پدری خویش بازداشت و در ۹ آذر همان سال با تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد که سپس در دادگاه انقلاب اردبیل به اتهام "تبلیغ علیه نظام"به یک سال حبس تعزیری محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس قطعی کاهش یافت.

‌خاطر نشان‌ سازیم مهرداد‌ شیخی ۲ خرداد ۱۴۰۰ از بند ۷ امنیتی(قرنطینه) بندی که عباس لسانی‌ زندانی‌ سیاسی ممنوعه در حال‌ گذراندن‌ دوران‌ محکومیت‌ ۱۵‌ ساله‌ خویش است؛ به بند سلامت زندان‌ مرکزی اردبیل منتقل داده شده بود.

https://t.me/AZOH_qrupu/4511