آذوح: با گذشت بیش از سه سال از عمر دولت یازدهم، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید که دولت توفیقی در رفع رکود اقتصادی به دست نیاورده است.

رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها در ایران ادامه دارد.

اولویت اصلی دولت حسن روحانی آن‌گونه که او و هیات وزیران ادعا کرده‌اند، خروج از وضعیت رکود اقتصادی بوده است. در همین راستا نیز دولت در سه سال گذشته علاوه بر یک لایحه که به تصویب مجلس نهم رسید، دو بسته سیاست‌های ضد رکود را به اجرا گذاشته است.

حال اما زهرا کریمی مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید که رکود اقتصادی از بین نرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریمی عصر پنجشنبه ۲۵ شهریور، رشد اقتصادی کشور در سال ۹۳ را وابسته به نفت خواند و افزود: «به دلایل مختلف رکود با برجام از بین نرفت».

او با بیان اینکه «هنوز در شرایط بد اقتصادی قرار داریم»، رشد اقتصادی بخش مسکن را نیز منفی اعلام کرد و گفت که «صدور پروانه ساختمان در تمام مناطق شهری رشد منفی دارد».

در حالیکه رئیس جمهوری و سخنگوی دولت پیشتر از ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سه سال گذشته خبر داده بودند، کریمی از تعطیلی ۷۱ درصد واحدهای تولیدی ایران در فاصله سال‌های ۸۵ تا ۹۲ خبر داد و نیروی کار وارد شده به بازار در یک دهه گذشته را تنها یک میلیون نفر اعلام کرد.

مشاور وزیر کار رشد اقتصادی سال‌های ۹۳ و ۹۴ را مربوط به بخش خدمات دانست و گفت: «رکود باعث رشد مشاغل غیرمولد خدماتی و گسترش مشاغل غیررسمی، موقت و با مزدهای پایین شد

به گفته کریمی دولت به تنهایی توانایی و امکان خروج از رکود اقتصادی را ندارد.

Radiozamaneh

 Iran microscope map