آذوح: فعال ملی آزربایجانی یوسف سلحشور به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان تبریز احضار شد.

اتهامات آقای سلحشور «تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی» و «انجام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» و «اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیاهو و شرکت در تجمعات غیر قانونی» می‌باشد.

یوسف سلحشور فعال ملی آزربایجانی ساکن تبریز است که در تاریخ ۱۴۰۰.۵.۳ توسط ماموران وزارت اطلاعات، در منزل شخصی و با ایجاد رعب و وحشت دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

یوسف سلحشور بعد از مراحل بازجویی در تاریخ ۱۴۰۰.۵.۲۰ همراه دیگر فعالین ملی به نام های آقایان نادر صادقیان؛ وحید ابهری؛ امیر ستاری؛ شاهین برزگر و محمد مردی به زندان مرکزی تبریز منتقل و بعد از سه روز با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیونی به صورت موقت، آزاد شده بود.

یوسف سلحشور کارشناس ارشد حقوق جزا است و سال هاست در راستای احیای حقوق پایمال شده ملت آزربایجان مبارزه میکند.

وی برای اولین بار در سال ۸۵ و در روز جهانی زبان مادری دستگیر شده بود.

ایشان بعدها در سال ۹۰ و در جریان اعتراض به خشک‌شدن دریاچه اورمیه در جلسه ای در تبریز به همراه حدود ۲۹ نفر از فعالان ملی دستگیر شده و به بیست ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.

این فعال ملی همچنین در سال ۹۷ و در جریان سفر پاشنیان نخست وزیر رژیم اشغالگر ارمنستان به تهران و به دنبال اعتراض هزاران نفر در استادیوم سهند تبریز دستگیر و به دو سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

یوسف سلحشور استاد رقص آزربایجانی است و هزاران هنرمند را تحویل جامعه آزربایجان داده است.

همچنین خاطر نشان سازیم که تاکنون کلاسهای رقص این هنرمند آزربایجانی بارها توسط ارگانهای امنیتی پلمپ شده است.