مایک پمپئو برای مذاکره با ایران جهت رسیدن به یک توافق جدید شرایطی را مطرح کرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران بود، که به شرح زیر است:

ضروریست که به دلیل سماجت رژیم جنایت پیشه ولایت فقیه و آتش افروزی هایش درخاورمیانه و نقاط دیگر دنیا یک بار دیگر بیانیه 12 ماده ای وزیرخارجه آمریکا " مایک پمپئو" را به دقت مطالعه نمایم .

مطالبی که دربند به بند این بیاننامه نوشته شده بطورکلی از خواستهای جدی ملل ایران میباشد که اگر یک کارگر، دانشجو، اصناف بازاری ، وکیل دادگستری ، ورزشکار، زن خانه دار، فعال مدنی مطرح میکرد ، کمترین مجازاتش در رژیم ولایت فقیه سالها حبس ، شکنجه و حتی اعدام میتوانست باشد .

درواقع آقای مایک پمپئو دقیقاً درد دل ملل ایران را با شجاعت و با اتکاء به قدرت نظامی ایالات متحده آمریکا تدوین و اعلان نموده است که گردن نهادن رژیم به هریک از مواد اغلامیه به معنای مرگ رژیم ولایت فقیه میباشد .

بهمین دلیل است که لابی های رنگارنگ رژیم دراروپا و آمریکا به التماس و خواهش متوسل شده اند ، ملل ایران باید بدانند که ازاین پس همه چیز به اتحاد ، اعتراض و مبارزه آنها بستگی دارد ، با این یاد آوری که هم ترامپ و هم مهمترین سران آمریکا پشتیبانی خود را از خیزش و اعتراضات ملل ایران اعلان نموده اند .   11 / 2 / 1398 ــ آذرخش  

                   ***************************************  

۱- ایران باید کلیه جزئیات ابعاد نظامی برنامه پیشین هسته‌ای خود را به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کند.

۲- ایران باید غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند و هرگز به دنبال فرآوری تولید پلوتونیم نرود؛ این شامل بستن رآکتور آب سنگین نیز می‌شود.

۳- ایران باید به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی بدون محدودیت از همه مراکز و تاسیسات را در سراسر کشور بدهد.

۴- توسعه برنامه موشکی بالیستیک ایران باید متوقف شود و پرتاب سامانه‌های موشکی جدید با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای، دیگر انجام نشود.

۵- همه شهروندان آمریکا و همچنین شهروندان دیگر کشورهای دوست و متحد ما، که به اتهامات ساختگی در ایران زندانی هستند، باید آزاد شوند.

۶- ایران باید از حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه خاور میانه – از جمله حزب الله لبنان، حماس و گروه فلسطینی جهاد اسلامی – دست بردارد.

۷- ایران باید حاکمیت دولت عراق را به رسمیت شناخته و اجازه دهد شبه نظامیان شیعه آن کشور خلع سلاح و منحل شود و دوباره آنها را بسیج نکند.

۸- ایران باید از حمایت نظامی از شبه نظامیان شیعه حوثی دست بردارد و به سمت دست یافتن به یک راه حل سیاسی مسالمت آمیز در یمن گام بردارد.

۹- کلیه نیروهای نظامی تحت امر ایران در سراسر سوریه باید از آن کشور خارج شوند.

۱۰- ایران باید به حمایت از طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان و منطقه، و پناه دادن به رهبران ارشد القاعده پایان دهد.

۱۱- حمایت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تروریسم و متحدان شبه نظامی اش در سراسر جهان باید متوقف شود.

۱۲- ایران همچنین باید به رفتار تهدیدآمیز در برابر همسایگانش – که بسیاری از آنها متحدان آمریکا هستند – پایان دهد، از جمله تهدید اسرائیل به نابودی و پرتاب موشک به عربستان سعودی و امارات متحده عربی. این شامل تهدید کشتیرانی بین المللی و عملیات خرابکارانه سایبری نیز می‌شود.