آذوح: علیرضا فرشی، بهنام شیخی و حمید منافی نادارلی طی تماسی که شامگاه امروز ۱تیر ۱۳۹۹ با خانواده هایشان داشته اند از انتقال خویش به سالن ۱ اندرزگاه ۴ زندان اوین (موسوم به قرنطینه بند ۴) خبر داده اند.

مهدی سلیمی پژوهشگر آذربایجانی حوزه فلسفه ساکن در شهر تهران و سردبیر اینترنتی زغال نیز همراه فعالین آذربایجانی به قرنطینه بند ۴ منتقل شده اند.

لازم به ذکر است، شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تهران با صدور حکمی آقایان اکبر آزاد، علیرضا فرشی، بهنام شیخی و حمید منافی نادارلی چهار فعال تورک را که به اتهام شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری بازداشت و به قید وثیقه موقتا آزاد شده بود را هرکدام به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید محکوم کرده بود.

این حکم روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹٨ پس از احضار وکیل پرونده آقای «سید محمد فقیهی» به او ابلاغ گردیده بود.

در جلسه دادگاه تجدیدنظر فعالین آذربایجانی اعلام کرده بودند:«هر حکمی که فارغ از کم و کیف آن در این دادگاه صادر شود طرز نگاه حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به مسئله زبان مادری اتنیکهای غیر فارس قلمداد و در تاریخ ثبت خواهد شد».

علیرضا فرشی، اکبر آزاد، بهنام شیخی، حمید منافی در سال ۱۳۹۵ در مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ترتیب به ۱۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به باغملک از توابع استان خوزستان، ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به دره‌شهر از توابع استان ایلام، ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان و ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شده بودند که در دادگاه تجدید نظر حکم هر چهار فعال ملی به ۲سال حبس و ۲سال تبعید تقلیل یافت.