آذوح: حامد قره اوغلانی، شهروند ساکن اورمیه روز شنبه ۷ تیرماه توسط نیروهای اداره اطلاعات رژیم ایران در این شهر بازداشت شد. اداره اطلاعات اورمیه مدعی شده است این شهروند اهل اورمیه را به ظن فعالیت سیاسی و ارتباط با گروههای مخالف نظام بازداشت کرده است.

اداره اطلاعات اورمیه ظهر چهارشنبه ۱۱ تیرماه طی یک تماس تلفنی با خانواده وی آنها را به دفتر امور پیگیری این نهاد احضار کرد. در جریان این احضار خانواده آقای قره اوغلانی مورد تهدید قرار گرفته‌اند و به آنها گفته شده که از ۳ سال قبل تحت نظر نهادهای امنیتی بوده‌اند.

یک منبع نزدیک به قای قره اوغلانی در این خصوص توضیح داد: “چهار روز قبل آقای قره اوغلانی را به بهانه نصب دوربین‌های مدار بسته به محلی کشانده و بازداشت کرده‌اند. در جریان احضار نیز خانواده وی را مجبور به امضای تعهدی کردند که صحت نداشت.

ساعاتی پس از این احضار، حامد قره اوغلانی با خانواده خود تماس گرفته و تحت فشار نیروهای امنیتی آنان را از گرفتن وکیل و اطلاع‌رسانی بر حذر داشته است.

این منبع مطلع همچنین افزود: “آقای قره اوغلانی را بسیار تحت فشار گذاشته و ترسانده‌اند که اگر کسی اطلاع‌رسانی کند مادر وی را به قتل خواهند رساند!”.

حامد قره اوغلانی مبتلا به بیماری صرع است و پس از ۴ روز بازداشت و بازجویی به داروهای خود دسترسی پیدا کرده است.

آقای قره اوغلانی که به نصب دوربین های مداربسته اشتغال دارد، در سال ۹۵ به دلایل مالی از کارشناسی ارشد رشته معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی انصراف داد و امسال سعی داشت که در آزمون کارشناسی ارشد مجددا شرکت کند. او پس از انصراف از دانشگاه مدتی نیز برای کار به کشور ترکیه رفت.