آذوح: بازداشت فعالین ملی همچنان ادامه دارد.

در پی شدت گرفتن اعتراضات در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی دهها فعال ملی آزربایجان بازداشت و به نقاط نامعلومی منتقل شده اند.

طبق آخرین گزارشات رسیده در روزهای گذشته سه تن از فعالین ملی آذربایجان جنوبی به نام‌های علی عزیزی، سالار طاهری افشار و عباس مهرآسا در اورمیه دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شده‌اند.

هنوز از سرنوشت این فعالین خبری در دست نیست.

پیش از این میثم جولانی در اردبیل و داوود شیری، ایوب شیری، روزبه پیری و یاشار پیری نیز در تبریز دستگیر شده اند.

همچنین در تاریخ 98/8/27، ماموران اداره اطلاعات مشکین شهر بعد از چندین بار یورش به خانه پدر سیامک سیفی، این فعال ملی آذربایجان را دستگیر و به اداره اطلاعات مشکین شهر انتقال داده اند.

طی اعلام در تماس تلفنی از سوی یکی از نزدیکان آقای سیامک سیفی، وی پس از یک روز نگهداری در اداره اطلاعات مشکین شهر امروز به مورخه 98/8/28 به اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده است.

گفتنی است به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سردار خرم فرمانده نظامی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در جریات اغتشاشات اخیر در حین درگیری ها ۳۰ نفر دستگیر شدند و در خصوص عوامل دیگری نیز از طریق سیستم های اطلاعاتی در حال پیگیری هستیم تا پاسخگوی لیدر بودنشان در این جریانات باشند.

وی افزود: اغتشاشگران از طریق فضای مجازی آموزش دیده بودند که از آنجمله می توان به سیم اندازی جلوی خودرو ها، بریدن چراغ ها و نرده ها اشاره کرد.

آذوح