آذوح: با تداوم فشار بر فعالین زن و دانشجویان آزربایجانی ، حکم ۷سال حبس تعزیری “پریسا رفیعی” دانشجوی تورک و فعال صنفی دانشگاه تهران عینا تایید شد

دادگاه تجدیدنظر بدون برگزاری جلسه دادگاه و به صورت غیابی حکم ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ضربه شلاق و دو سال ممنوع‌الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه‌های سیاسی “پریسا رفیعی” شهروند زنجانی و فعال صنفی دانشگاه تهران را عینا تایید کرد.

جلسه دادگاه تجدیدنظر این فعال صنفی قرار بود ۱۱تیرماه در شعبه ۳۶ بیدادگاه انقلاب تهران تشکیل شود که در زمان مراجعه گفته شد به استیذان رئیس قوه قضاییه جلسه بیدادگاه تجدیدنظر برگزار نخواهد شد و حکم به صورت غیابی صادر می‌شود.

پریسا رفیعی فعال صنفی دانشگاه تهران است که اسفند۹۶ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و مدت ۲۳روز در مکان نامعلومی در سلول انفرادی در بازداشت به سر برد. در تمام مدت بازداشت تحت آزارهایی چون اعزام برای آزمایش بکارت و تهدید به اعدام و ضرب و شتم و ناخن کشیدن قرار گرفت.

ضابط پرونده این فعال صنفی در دوران بازداشت و در پاسخ به پیگیری‌های خانواده گفته بود پریسا چون همکاری نمی‌کند از حقوق قانونی‌اش محروم می‌شود.

همچنین در کیفرخواست این شهروند زنجانی به دلایلی چون “عدم همکاری متهم” و “انکار همه موضوعات مطروحه به راحتی” استناد شده و بارها به گزارشات اداره اطلاعات و حراست دانشگاه تهران ارجاع شده است. این در حالی است که مسئولین دانشگاه، نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی بارها از پیگیری‌های خود برای ممانعت از صدور حکم برای دانشجویان خبر داده‌اند.

پیش‌تر سعید خلیلی وکیل این فعال صنفی گفته بود اتهامات سنگینی به این دانشجوی ۲۱ ساله نسبت داده شده که برای هیچ‌کدام دلیل و مدرک محکمه‌پسندی وجود ندارد.

گفتنی است که ؛ فعالان سیاسی آزربایجانی بارها از طریق دیدارها و بیانیه‌های مختلف ضمن حمایت از این شهروند زنجانی به بازداشت و حکم صادره برای این فعال صنفی اعتراض نموده‌اند.