آذوح: امیر ستاری فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی محبوس در زندان تبریز به خاطر تعویق در رسیدگی و ایراداتی که پرونده اش دارد اعتصاب غذا نمود.

این فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی در تماسی تلفنی که با نزدیکانش داشته از شروع اعتصاب غذای خود به تاریخ دوشنبه ۲۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ در زندان مرکزی تبریز خبر داده است.

این فعال جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی دلیل این اقدام را «تعویق در رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده اش» عنوان نموده و اشکالات موجود در پرونده اش را «نتیجه دخالت های فراقانونی نیروهای امنیتی» عنوان کرده است.

خاطر نشان می سازیم که ؛امیر ستاری فعال ملی آزربایجانی اهل تبریز و دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی است که در ۱۹ تیرماه ۹۷، برای سپری کردن زمان محکومیت ۷ ماهه خود عازم زندان مرکزی تبریز شده است.این فعال ملی آزربایجان ۱۱ دیماه ۹۶، به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی» در دادگاه تجدید نظر در تبریز به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

امیر ستاری‎‌‌ همچنین به اتهام «فعالیت در فضای مجازی» در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده، اما این پرونده در حال رسیدگی در شعبه سوم دادگاه تجدید نظر تبریز قرار دارد.این فعال آزربایجانی تاکنون چندین بار به دلیل فعالیت‌های مدنی در راه احقاق حقوق ملی ملت تورک آزربایجان جنوبی بازداشت و به زندان محکوم شده است.