چاپ
دسته: اخبار
بازدید: 1735

 

آذوح: یاشار سلطانی، مدیر مسئول معماری نیوز به سبب ناتوانی در تأمین وثیقه ۲۰۰ میلیونی و در ارتباط با انتشار لیست واگذاری‌های ارزان قیمت املاک و زمین‌های شهرداری تهران به اعضای شورای شهر و نزدیکانشان بازداشت شد.‌

یاشار سلطانی ۱۰ شهریور با شکایت محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران به شعبه دو بازپرسی رسانه تهران احضار شده بود. علاوه بر این صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه نیز خواستار برخورد با “مطالب منتشر شده علیه اعضای شورای شهر تهران” شده بود.

اوایل شهریورماه امسال وب‌سایت معماری نیوز  لیست و جزئیات واگذاری زمین و ملک از سوی شهرداری تهران به برخی مدیران و اعضای شورای شهر و نزدیکان آنها را منتشر کرده بود. منتقدان می‌گویند شهرداری تعدادی خانه و ملک خود را که جزء اموال عمومی است با تخفیف‌ها غیر قانونی به برخی «افراد خاص» واگذار کرده است.

در اسناد معماری نیوز تصویری از نامه سازمان بازرسی هم وجود داشت که شهرداری را به “ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری” متهم کرده بود.

رقم مادی فروش و واگذاری املاک شهرداری تهران به ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

چندی روز پس از افشای اسناد شهرداری، این وب‌سایت با دستور دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به شاتل، شرکت سرور معماری نیوز، از دسترس خارج شد.

هم شهرداری و هم اعضای شورای شهر تهران می‌گویند واگذاری املاک قانونی بوده و در چارچوب تخفیف‌های ویژه صورت گرفته است.

Radiozamaneh