آذوح: حضور گسترده ورزشکارانی از منطقه قره‌باغ اشغالی با پرچم و نماد "جمهوری جعلی و خودخوانده قره‌باغ" و رژه آنان در مقابل دیدگان مسئولین کشور و رسانه‌ها از جمله ایرادات و انتقادات بزرگی می‌باشد که متوجه این رویداد می‌باشد. ایرادی که علاوه بر زیرسوال بردن تمامیت ارضی جهان اسلام و مشروعیت بخشی به اقدامات اشغال گرایانه و اسلام ستیزانه دولت ارمنستان و مهاجرین تجزیه طلب ساکن قره باغ، میتواند بر روابط دوستانه مابین ایران و جمهوری آذربایجان تاثیر منفی گذاشته و اعتراض اذهان عمومی را برانگیزد.

به گزارش یول‌پرس، چهل و هشتمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران سه شنبه شب در مراسم ویژه ای با حضور حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام در ورزشگاه آرارات تهران آغاز شد.

در این دوره از بازیها، ۸۰۰ ورزشکار از ایران، ارمنستان و گرجستان در ٩ رشته با یکدیگر رقابت می کنند. در مراسم افتتاحیه ، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، استاندار تهران، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان، سجادی سفیر ایران در ارمنستان، نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، سفیر ارمنستان در تهران و رییس کمیته ملی کشور ارمنستان حضور داشتند.

اما نکته حائز اهمیت و تاسف بار برگزاری المپیک ارامنه در تهران، تبدیل این رویداد ورزشی به کارزاری برای بهره برداری سیاسی دولت ارمنستان علیه منافع جهان اسلام و تشیع می‌باشد.

حضور گسترده ورزشکارانی از منطقه قره‌باغ اشغالی با پرچم و نماد “جمهوری جعلی و خودخوانده قره‌باغ” و رژه آنان در مقابل دیدگان مسئولین کشور و رسانه‌ها از جمله ایرادات و انتقادات بزرگی می‌باشد که متوجه این رویداد می‌باشد. ایرادی که علاوه بر زیرسوال بردن تمامیت ارضی جهان اسلام و مشروعیت بخشی به اقدامات اشغال گرایانه و اسلام ستیزانه دولت ارمنستان و مهاجرین تجزیه طلب ساکن قره باغ، میتواند بر روابط دوستانه مابین ایران و جمهوری آذربایجان تاثیر منفی گذاشته و اعتراض اذهان را برانگیزد.

پیشتر نیز حمل و نمایش نماد این جمهوری خودخوانده – که با اجرای سیاست‌های اشغال‌گرایانه و پاکسازی ائتنیکی ترک‌های آذربایجانی شیعه بر روی اراضی مقدس اسلام و آذربایجان برپا گردیده – در تجمعات ارامنه در تهران اعتراض و انتقاد شدیدی را چه در داخل و میان اقشار مختلف جامعه به خصوص ترک‌های ایرانی و چه در عرصه دیپلماتیک و روابط خارجی را منجر شده است.

 

 

278994 268

 

278994 2682

 

13940204141021501 PhotoL