آذوح: قاضی رجبی مسئول پرونده بازداشت سیامک میرزایی فعال مدنی آذربایجانی اعلام کرد که نیروهای امنیتیِ بازداشتگاه اوین جهت آزادی موقت میرزایی درخواست صدور وثیقه ده‌میلیارد ریالی را کرده‌اند .

به گزارش آذوح این مسئله روز سه‌شنبه بیست و سوم شهریور و در مراجعت همسر این فعال سیاسی تورک به وی اعلام شده و تأکید شده که وثیقه درخواست شده روز شنبه سوم مهرماه از آنها خواسته خواهد شد .

قاضی رجبی علت عدم بلاتکلیفی میرزایی در بازداشتگاه اوین تا آن زمان را مسافرت خود عنوان کرده است .

سیامک میرزایی فعالی ملی-مدنی شناخته شده آذربایجانی است که در تاریخ بیست و چهارم تیرماه سال جاری از طرف نیروهای انتظامی-امنیتی موغان از شهرهای آذربایجان بازداشت و به بند  معروف۲۰۹ بازداشتگاه اوین تهران منتقل شده است .

وی در مدت بازداشت ، بیش از چهل روز را در سلول انفرادی تحت شکنجه‌های روحی-روانی مورد بازجویی قرار گرفته و در دومین و  آخرین تماس خود که بیست روز پیش صورت گرفته ، گفته است که به سلول چند‌نفره بند ۲۰۹ اوین انتقال شده است.

هر چند هنوز اتهامات وارده به وی رسما ابلاغ نشده ولی قاضی رجبی یکی از دلایل بازداشت او را ارتباط با بیگانگان ذکر کرده است.

میرزایی فارغ‌التحصیل مهندسی تولیدات دامی میباشد که‌ در سال ٨۹ از ادامه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس نیز منع شده است

همچنین وی پیشتر در سال‌های ٨۵، ٨۶، ٨۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه مورد محاکمه قرار گرفته است.

اداره اطلاعات و اطلاعات نیروی انتظامی در سال ۹۰ با طرح دو شکایت جداگانه‌ای و در مجموع  باعث صدور ۵ سال حبس برای این فعال تورک را شدند .

آذوح

14067657 1016389548414966 1422157904240636986 n