آذوح: در حمایت از مرتضی مرادپور و دیگر فعالین ملی ترک که در زندانهای رژیم ایران به سر می برند تجمع اعتراضی برگزار گردید.

به گزارش آذوح روز شنبه و علیرغم شرایط نامساعد جوی و سرمای شدید، دهها فعال ملی آذربایجان جنوبی از کشورهای مختلف گرد هم آمده و در راهپیمایی اعتراضی شرکت نمودند.

در پی فراخوان 8 تشکیلات سیاسی آذربایجان جنوبی فعالین ملی از سوئد، نروژ، آلمان، سوئیس، دانمارک، آذربایجان و ترکیه با حضور در شهر گوتنبورگ ضمن اعلام حمایت از فعالین سیاسی آذربایجان نسبت به برخوردهای غیرقانونی و غیرانسانی با مرتضی مرادپور اعتراض کردند.

در این تجمع و راهپیمایی که بیش از یک ساعت به طول انجامید شعارهایی به زبانهای سوئدی، انگلیسی، عربی و ترکی سرداده شد.

حاضران در مراسم همراه با تصاویر فعالین سیاسی آذربایجان، دهها پلاکاردها و پارچه نوشته با شعارهای ملی در دست گرفته و دهها بروشور در خصوص آخرین وضعیت مرتضی مرادپور نیز در بین رهگذران پخش گردید.

گادپ، قورتولوش، داک، آذوح، بیرلیک، گالدپ، واحید موستقیل آذربایجان جبهه سی، گونئی آذربایجان سوسیال دموکرات پارتیاسی، در این فراخوان شرکت کردند.

گفتنی است پس از راهپیمایی و از ساعت 16 روز شنبه مراسم بزرگداشت 21 آذر برگزار شده و پس از ساعتها بحث و مذاکرات به کار خود پایان داد.

گزارش مفصل این جلسه که حاوی نکات مهمی در خصوص ایجاد جبهه ای مشترک و زمینه سازی برای همکاری تشکیلاتهای آذربایجان جنوبی است متعاقبا منتشر خواهد گردید.

برای دیدن بخشهایی از تظاهرات از لینکهای زیر استفاده نمایید:

https://www.facebook.com/AZOHqrupu/videos/1124560940931159/

https://youtu.be/0LJ1N0vtLDc

آذوح

IMG 0197

 

IMG 0194

 

IMG 0202