آذوح: شهردار زنجان گفت: سازمان جهانی iccn اخیرا طی نامه ای عضویت دائم شهر زنجان در این سازمان را اعلام و تبریک گفته است.

به گزارش یول‌پرس،حبیب ملائی یگانه سازمان جهانی iccn را یک بازوی مهم مشورتی یونسکو عنوان کرد و افزود: سازمان جهانی iccn شبکه همکاری و مشارکت‌ حکومت‌های محلی برای محافظت از میراث فرهنگی ناملموس بشری است.

شهردار زنجان با بیان اینکه عضویت به دلیل تدوین پژوهش در خصوص داستان های آشیقی بوده است، یادآور شد: شهرداری زنجان در سال گذشته با انعقاد قرارداد با اکبر کریمی پژوهشگر زنجانی که پژوهش و تدوین پروژه داستان‌های آشیقی زنجان را انجام داده بود شرایط عضویت را به دست آورده است.

وی تاکید کرد: سازمان جهانی iccn شهرهایی را به عضویت می پذیرد که بتوانند یک پروژه و پژوهش مهم در حوزه میراث ناملموس داشته باشند. شهر زنجان نیز با این کار پژوهشی حائز شرایط عضویت شده است.

یگانه با بیان اینکه مقرر بود با حضور در مجمع عمومی عضویت دائم شهر زنجان تثبیت شود، افزود: به دلیل مشکلاتی که در اخذ روادید ایجاد شد شهرهای ایرانی عضو در این سازمان امکان حضور نیافتند.

شهردار زنجان ادامه داد: با این حال این سازمان طی نامه ای عضویت شهر زنجان را در ششمین مجمع عمومی خود به صورت رسمی تایید کرده است.

وی با بیان اینکه در بخشی از این نامه به نقش زنجان در این سازمان اشاره شده است، افزود: در این نامه اظهار امیدواری شده که زنجان به عنوان یک عضو تام نقش کلیدی برای حفظ و ترویج فرهنگی ناملموس داشته باشد و همچنین همکاری مناسب با پروژه های فرهنگی و ارتباطات و تبادلات فرهنگی با سایر اعضا انجام دهد.

یگانه استفاده از ظرفیت فرهنگی این سازمان برای تبادلات اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از شرایط به وجود آمده در راستای توسعه گردشگری شهر زنجان بهره لازم برده شود.