آذوح: دبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه گفت: تاکنون بودجه‌ای برای احیای دریاچه اورمیه تخصیص نیافته و ستاد دریاچه اورمیه به دنبال تخصیص اعتبارات است.

به گزارش یول‌پرس، عیسی کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگاران با ابراز تاسف از اینکه تاکنون هیچ اعتباری برای احیای دریاچه اورمیه تخصیص نیافته است اظهار داشت: ستاد دریاچه اورمیه به دنبال تخصیص اعتبارات است.

دبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه گفت: سال گذشته ستاد احیای دریاچه اورمیه ۳۰۰ میلیارد ریال و هفته گذشته نیز همین رقم را برای حل بحران دریاچه اورمیه تصویب کرد اما معلوم نیست که این رقم چه زمانی تخصیص می‌یابد.

کلانتری تصریح کرد: تاکنون تنها ۴۰۰ میلیارد تومان به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی از صندوق توسعه و از محل آب‌های مرزی به دریاچه اورمیه تخصیص یافته است.

وی از رهاسازی آب از سدهای استان آذربایجان‌غربی در بهمن و اسفند ماه امسال به سمت دریاچه اورمیه خبر داد و افزود: در فصل زمستان درجه حرارت پایین بوده و عملیات رهاسازی، آب دریاچه را خنک و فرایند تبخیر را کاهش می‌دهد.

دبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه بیان کرد: بنابراین پیش‌بینی می‌شود که تا پایان شهریور سال آینده بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه اورمیه رهاسازی شود.

وی با اشاره به اینکه پیمانکاران کوچک دریاچه اورمیه به سبب مشکلات مالی کار را تعطیل کرده‌اند گفت: این در حالی است که پیمانکاران بزرگ همچنان مشغول فعالیت هستند.

 1358456462 vayfdyvlafed