آذوح: امروز مرتضی مرادپور فعال آذربایجانی بنا به درخواست مادرش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

مرتضی مرادپور عصر امروز چهارشنبه ۸دی۹۵، در ۶۵مین روز اعتصاب غذایش بنا به درخواست مادرش «معصومه امانی» به اعتصاب غذای خود پایان داد.

معصومه امانی مادر مرتضی مرادپور در این پیام گفته بود: «به عنوان یک مادر، به نام آذربایجان، از مرتضی خواهم خواست تا به اعتصاب غذایش پایان دهد».

مرتضی مرادپور، زندانی سیاسی آذربایجانی  ساعتی قبل با اعلام این که «به نام آذربایجان و بنا به درخواست مادرم، به اعتصاب غذای خود پایان می‌دهم» به اعتصاب غذای ۶۵ روزه اش پایان داد.

مرتضی مرادپور از روز ۴آبان۹۵ در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع مجازات و درخواست آزادی‌اش دست به اعتصاب غذا زده بود.

این فعال هویت طلب روز ۲۸اردیبهشت۹۴، از سوی ماموران امنیتی در محل کارش بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

مرتضی مرادپور در سال ۱۳۸۸ در دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم بر علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وی به همراه برادر خود فردین مرادپور و چندین نفر دیگر از فعالان آذربایجانی در جریان راهپیمایی خانوادگی ۱خرداد۸۸ در پارک ائل گولی تبریز و پس از طرح شعارهایی در رابطه با حقوق زبانی و ملی آذربایجانی ها بازداشت و پس از نزدیک به شش ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شده بود.

اویاننیوز

 Azerbaijan