آذوح: جمعی از تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویی آذربایجان در نامه ای به رئیس قوه قضائیه حمایت خود را از مرتضی مرادپور اعلام کردند.

جمعی از تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویی آذربایجان طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه در حمایت از مرتضی مرادپور، خواستار اجرای قانون و آزادی هرچه سریع‌تر وی شدند.

متن نامه  و اسامی کانون‌ها و نشریات دانشجویی آذربایجان به رییس قوه قضائیه:

بسمه تعالی

آیت‌اله صادق آملی لاریجانی،

ریاست محترم قوه قضائیه؛

با عرض سلام واحترام؛

به استحضار می‌رساند زندانی سیاسی «مرتضی مرادپور» در جریان اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه و عدم اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی و حق تحصیل به زبان مادری بازداشت شده و به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است. چنان که مستحضر هستید، طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، محکومیت ایشان به دو سال تقلیل می‌یابد. ولی متاسفانه با وجود سپری شدن ۲ سال از محکومیت وی و با توجه به پیگیری‌های مکرر این زندانی سیاسی، خانواده و وکیل ایشان از مراجع ذیصلاح در جهت احقاق حقوق وی، هنوز ترتیب اثری داده نشده است. لذا مرتضی مرادپور در اعتراض به این بی‌عدالتی و قانون شکنی از تاریخ ۴/۸/۹۵ در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

لازم به ذکر است با گذشت بیش از دو ماه از آغاز اعتصاب غذا، وی در وضعیت جسمانی وخیم و مخاطره‌آمیزی به سر برده و هر لحظه که می‌گذرد به مرگ نزدیک‌تر می‌شود. لذا، ما تشکل‌های دانشجویی ضمن حمایت از مرتضی مرادپور، خواستار اجرای قانون و آزادی هرچه سریع‌تر وی هستیم. خواهشمندیم در رابطه با وضعیت وخیم مرتضی مرادپور پیگیری‌های لازم را سریعا مبذول فرمایید و همواره در نظر داشته باشید که تاریخ در مورد ما قضاوت خواهد کرد.

باتشکر

محمدتمدنی کانون فرهنگی و ادبی فضولی سما اورمیه، علی درگاهی مدیر مسئول نشریه یول دانشگاه اورمیه، رضاروشن مدیر مسئول نشریه وطن دانشگاه اورمیه، مهدی بابایی دبیرکانون اشراق دانشگاه زنجان، حمیدرضا بیگدلی مدیر مسئول نشریه زنگین دانشگاه زنجان، شهریار کوه کمری دبیر انجمن اسلامی دانشگاه زنجان، اصغرمرتضایی مدیرمسئول نشریه ۱۶آذر دانشگاه زنجان، حامد رضایی مهر دبیر انجمن اسلامی دانشگاه بو علی همدان، عیسی عزیزی بالا بیگلو مدیر مسئول گاهنامه تانیش دانشگاه تبریز، هادی اقدسی نظرلو دبیر کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز، محمدرضا عبداللهی دبیر کانون آذربایجان شناسی مراغه، هاتف دیانتی مدیر مسئول نشریه بلوت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و نجف نعمتی مدیر مسئول نشریه اولدوز و دبیر کانون شعر و ادب (شهریار مدنیت اوجاغی)دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، علی شیر پور مدیر مسول نشریه فرهنگ و دبیر کانون فرهنگ و اندیشه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان.

در روزهای اخیر نیز چهارده فعال سیاسی و مدنی در نامه‌ای ضمن حمایت از خواسته مرتضی مرادپور نسبت به وضعیت سلامتی وی «بعداز ۵۷ روز اعتصاب غذا» ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی وی شده‌ بودند.

مرتضی مرادپور از روز سه‌شنبه ۴آبان۹۵ در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش در اعتصاب غذا بسر می برد.

وضعیت جسمی مرتضی مرادپور که در ۶۵مین روز اعتصاب غذا قرار دارد بسیار وخیم گزارش شده است.

 Azerbaijan