آذوح: کریم چایچیان فعال ملی و مدنی ترک آذربایجانی دیروز با قرار وثیقه از زندان مراغه آزاد شد.

کریم چایچیان یکی از بازداشت شدگان پرونده کانال تلگرامی "شهر خبر ملکان" در ساعات پایانی یکشنبه مورخ ۵ دی ماه ۹۵ از زندان مراغه آزاد شد.

آزادی کریم چایچیان در حالی صورت می گیرد که وی از موقع انتقال از اطلاعات نیروی انتظامی ملکان به زندان مراغه با دوختن لبهای خود به همراه دوستش مهدی کوخیان، از تاریخ یکم دی ماه دست به اعتصاب غذا زده بود که به دلیل وضعیت نامناسب جسمانی اش عصر امروز ابتدا به بیمارستان فارابی ملکان انتقال داده می شود و سپس آزاد می گردد.

همچنین کریم چایچیان در دیدار با نزدیکان خود،وضعیت جسمانی مهدی کوخیان را که هم اکنون در بخش قرنطینه زندان مراغه در اعتصاب غذای خشک و تر به سر می برد، بسیار وخیم و نگران کننده توصیف کرده است.

تاریخ ۲۹ آذرماه مهدی کوخیان و کریم‌ چایچیان دو شهروند اهل ملکان در منزل خود توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شدند. ماموران مراجعه کننده ضمن تفتیش منزل آنها اقدام به توقیف وسایل شخصی الکترونیکی و ارتباطی این دو شهروند نمودند.

کانال شهر خبر ملکان، کانالی با بیش از ۱۲۵۰۰ نفر عضو می باشد که در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران مشکلات سطح شهر ملکان را تحت پوشش قرار می دهد.

photo 2016 12 26 21 28 46