آذوح: نشریه دانشجویی «دنیز» دانشگاه اورمیه با رای کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه، به منع دائم انتشار محكوم گردید. کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه اورمیه در جلسه‌ای که به مورخه ۹۵/۰۹/۲۸ تشکیل داده بود، نشريه دنيز را به منع دائم انتشار محكوم كرد.

متن نامه منتشره از طرف کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه اورمیه بدین صورت می‌باشد:

"مدیر مسئول محترم نشریه «دنیر»

جناب آقای یاسر رنجبری

با سلام

بدینوسیله مصوبه مورخه ۱۳۹۵/۹/۲۸ کمیته ناظر بر نشریات جهت استحضار و اقدام به حضور ایفا می گردد.

شماره چهاردهم نشریه «دنیز» مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به تخلفات محرز صورت گرفته و به دلیل عدم توجه به تذکرات قبلی و تکرار مجدد تخلفات از جمله دامن زدن به مسایل قومی، تضعیف همبستگی ملی و استفاده از الفبای لاتین در شماره ۱۴، نشریه «دنیز» بر اساس بند ۱۱ ماده ۴۰ آیین نامه ضوابط ناظر بر نشریات به منع دائم انتشار محکوم گردید.

دکتر عبدالناصر نظریانی

رییس کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه ارومیه"

یاسر رنجبری، مدیر مسئول نشریه دنیز، حکم کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه اورمیه مبنی بر منع دائم انتشار نشریه دنیز را در نتیجه عدم استقلال و متاثر شدن اعضای این کمیته از ارگانهای بی‌ربط و خارج دانشگاهی عنوان کرده و از بی‌عدالتی‌های صورت گرفته علیه این نشریه در کمیته ناظر بر نشریات خبر داد. همچنین، شماره آخر نشریه دنیز به اولین سالگرد اعتراضات ضد نژاد پرستی تورک‌های آذربایجان جنوبی اختصاص یافته بود و این منجر به آشفتگی بیشتر کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه اورمیه شده بود.

لازم به ذکر است که نشریه دنیز زمستان سال ۹۴ هم به مدت شش ماه به منع انتشار محکوم گردیده بود.

مجوز انتشار نشریه دانشجویی تورکی- فارسی دنیز دانشگاه اورمیه در تاریخ ۱۳۸۹/۰۸/۲۳ صادر شده بود. نشریه دنیز طی این سالها با انتشار ۱۴ شماره در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ادبی، علمی و ورزشی توانسته بود به یکی از سرشناس‌ترین نشریات جامعه دانشجویی آذربایجان تبدیل شود.

آذوح

 photo 2016 12 26 21 28 29