آذوح: فعالان ملی آذربایجان ممنوع الملاقات شدند.

به گزارش آذوح دو فعال ملی که هفته گذشته با دستور دادستانی ملکان بازداشت شده بودند همچنان در بازداشت به سر می برند و پیمان محمدپور، دادستان ملکان علاوه بر اینکه حق دسترسی به وکیل را برای آن ها محروم کرده اجازه ملاقات نیز نداده و متهمان که اکنون در زندان مراغه در بازداشت به سر می برند ممنوع الملاقات شده اند.

کریم و مهدی، به دلیل ضرب و شتم خود توسط ضابطان قضایی، عدم تفهیم اتهام، عدم امکان تماس تلفنی با خانواده و بستگان که جزو قوانین جمهوری اسلامی ایران است و نیز عدم دسترسی به تغذیه(48 ساعت ابتدایی) از روز سوم بازداشت با دوختن لب های خود دست به اعتصاب غذا زده اند.

گفتنی است مهدی کوخیان، پیش از بازداشت به نزدیکان خود گفته بود که دادستان ملکان به دلیل افشای ارتباطات وی با فرهاد نریمان پور، شهردار ملکان و نیز درج خبر مربوط به برداشت ماسه توسط برادر زاده دادستان ملکان با عنوان «تداوم برداشت حریم رودخانه مردق چای در نزدیک پل شیخ بابا تا عمق 5 متر؛ چه کسانی از متخلفان حمایت می کنند؟» تهدیدش کرده و ی به زودی بازداشت خواهد شد.

دادستان ملکان اکنون در تلاش است با توجه به نبود دلایل و شواهد کافی علیه اتهامات وارده، آن ها را به اتهامات واهی و نخ نمای «ارتباط با گوناز تی وی» و « توهین به رهبری» و «توهین به مقام قضایی» و « توهین به نماینده ملکان» محاکمه کند.

کانال خبر مهدی کوخیان به نام شهر خبر که اخبار و مشکلات شهر را پوشش می داده قابل دسترس است.

آذوح

Azerbaijan