آذوح: شرمینه نادری، استاد دانشگاه تهران که در تاریخ 21 آذرماه سال جاری، از سوی نیروهای امنیتی سپاه پاسداران در منزل خود بازداشت شده، علی‌رغم گذشت 14 روز از زمان دستگیری تاکنون اطلاعی از وضعیت وی به‌دست نیامده است.

این استاد دانشگاه تهران بعد از انتقاد درباره نژادپرستی در کتاب های درسی مدارس ایران از سوی نیروهای امنیتی سپاه پاسداران بازداشت شده است.

یک منبع مطلع در این‌باره به تارنگار حقوق بشر در ایران گفته «خانم نادری بعد از نوشتن این نامه به نمایندگان مجلس، نخستین‌بار در 19 مهرماه از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از چند روز آزاد شد. بعد از مدتی، در تاریخ سوم آذرماه به وی ابلاغ شد که در 21 آذرماه به دادگاه مراجعه کند اما همان روز دادگاه توسط نیروهای سپاه پاسداران در منزل دستگیر می‌شود».

این منبع مطلع همچنین گفته «ایشان از زمان بازداشت تاکنون هیچ تماسی با خانواده‌ خود نداشته و این امر موجب نگرانی این خانواده شده است».

این منبع مطلع درباره اتهام این استاد دانشگاه گفته« اتهام شرمینه نادری در برگه احضاریه‌ به‌طور واضح مشخص نشده و تنها عنوان گشته است "نظر به این‌که پرونده‌ای از سوی دادگاه برای متهم ایجاد نشده، پس از بررسی تفهیم اتهام خواهد شد" ».

بر اساس سخنان این منبع مطلع نامه‌ خانم نادری به نمایندگان مجلس دلیل بازداشت وی است، شرمینه نادری در این نامه تنها از مسئله‌ نژادپرستی در کتاب‌های درسی مدارس انتقاد کرده بود.

آذوح

Iran microscope map