آذوح: در 57مین روز اعتصاب غذا، حسن دمیرچی بئی موفق به دیدار با مرتضی مرادپور شد.

به گزارش آذوح ظهر امروز پدر و مادر این فعال ملی آذربایجان با همراهی آقای حسن دمیرچی با مسئولان امنیتی و قضایی دیدار کرده و خواستار اطلاع رسانی درخصوص آخرین وضعیت مرتضی مرادپور شدند.

مسئولان قضایی خطاب به خانواده ی مرادپور اعلام کردند تنها یه یک شرط اجازه ی دیدار با مرتضی مرادپور صادر خواهد شد. این مسئولان در عملی غیراخلاقی از پدر و مادر مرتضی مرادپور خواستند "کتبا بنویسید بعد از این دیگر اطلاع رسانی نخواهیم کرد و از اعمال خود پشیمان بوده و عذر می خواهیم!!".

در پاسخ به این خواسته ی غیراخلاقی، مادر ایشان بیان کرد تا زمانی که فرزندم را آزاد نکرده اید با تمامی رسانه ها مصاحبه خواهم کرد و از تمامی امکانات برای رساندن صدای مرتضی استفاده خواهم نمود.

فاضل نیا، قاضی ناظر زندان، در پی این پاسخ شجاعانه ی مادر مرادپور اعلام کرد اجازه ی دیدار به والدین مرادپور نداده و تنها آقای دمیرچی به نمایندگی از فعالین ملی آذربایجان می تواند برای 15 دقیقه با مرتضی دیدار کند.

در این دیدار مرتضی مرادپور با تاکید بر اینکه "من عهد بسته ام که تا حقم را نگیرم اعتصاب خود را نخواهم شکست" اعلام کرد به احترام اصرار و خواهش فعالین ملی از این پس به مقدار بسیار کم قند و نمک مصرف خواهد کرد.

گفتنی است روحیه ی مرتضی مرادپور بسیار عالی بوده و علیرغم کاهش شدید وزن و وضعیت وخیم جسمانی بر پیگیری مطالبات خود تاکید کرده است.

آذوح

 15350504 598961783642193 1266647722209113079 n