آذوح: شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان به دلیل آنچه که “اجرای ماده۱۳۴ را به ضرر محکوم می‌دانیم” عنوان شده ضمن مخالفت با اجرای ماده ۱۳۴ پرونده مرتضی مرادپور را مجدداً به شعبه اجرای احکام برگرداند.

بنا بر اطلاع اویان نیوز روز پنج‌شنبه ۱۸ آذر ۹۵ و پس از مراجعه خانواده مرتضی مرادپور به قاضی باقرزاده معاونت ریاست شعبات تجدیدنظر استان از مخالفت دادگاه تجدید نظر با اعمال ماده ۱۳۴(تجمیع جرائم) مطلع شده‌اند.

به گفته خانواده این فعال آذربایجانی پرونده وی بدون بررسی و اعمال نظری به شعبه اجرای احکام عودت داده شده است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دادستان تبریز با توجه به وضعیت بد جسمی مرتضی مرادپور در پی استمرار اعتصاب غذا قول مساعد داده بود که این مساله به سرعت از سوی آنها حل و رفع و رجوع خواهد شد.

مرتضی مرادپور از روز سه‌شنبه ۴آبان۹۵ در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش در اعتصاب غذا بسر می برد.

وضعیت جسمی مرتضی مرادپور که در ۴۵مین روز اعتصاب غذا قرار دارد بسیار وخیم گزارش شده است.

بنا بر گفته شاهدان، مرتضی مرادپور در اثر اعتصاب غذا بیش از ۲۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته است.

به گفته پزشک زندان در اثر استمرار اعتصاب غذا نصف کبد مرتضی مرادپور از کار افتاده است.

پزشک زندان با ابراز نگرانی از وضعیت بد جسمی وی از تحلیل کلیه‌های این فعال آذربایجانی در اثر اعتصاب غذا یاد کرده و استمرار این وضعیت را به شدت خطرناک عنوان کرده است.

مرتضی مرادپور ضمن ممانعت از تزریق سرم بر ادامه اعتصاب غذا تا تحقق مطالبات قانونی خود تاکید کرده است.

سازمان عفو بین‌‌الملل در حمایت از رسول رضوی و مرتضی مرادپور و چند زندانی عقیدتی دیگر در اعتصاب غذا در ایران فراخوان داد و خواستار نوشتن نامه از طرق مختلف به مقامات ایران با خواست «آزادی فوری و بی قیدوشرط» ایشان شده بود.

سازمان عفو بین‌الملل با بیان این‌که «هشت زندانی عقیدتی شامل مدفعان حقوق بشر، فعالین، هنرمندان و معلمان»، در اعتراض به زندانی بودن‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند، تاکید کرد: “سلامت این زندانیان با سرعت رو به وخامت می‌رود.”

این سازمان با ارائه جزئیات پرونده و وضعیت این هشت زندانی، از کلیه فعالین خواست با پیوستن به آنان، خواهان آزادی فوری و بدون قیدوشرط زندانیان شوند.