آذوح: نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات ستاد احیای دریاچه اورمیه جز بیکاری، بدبختی و قطع معیشت برای حاشیه‌نشینان دستاوردی نداشته است.

به گزارش یول‌پرس، نادر قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ستاد احیای دریاچه اورمیه تصمیات زیادی را برای احیای دریاچه اورمیه اتخاذ می‌کند اما به نفع آن اقدام نمی‌کند.

وی از ستاد احیای دریاچه اورمیه با عنوان ستاد مرگ دریاچه اورمیه یاد کرد و گفت: ستاد احیای دریاچه اورمیه آذربایجان غربی را از برداشت آب منع می‌کند پس چگونه ۵ میلیون متر مکعب در ثانیه برای افتتاح فاز ۲ کارخانجات در آذربایجان شرقی اختصاص می‌دهد به طوری که این کارخانجات در شرف افتتاح هستند.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی افزود: ستاد احیای دریاچه اورمیه سد نازلو و سد باراندوز و سد سیمینه بوکان را تعطیل کرده است در حالی سد شهید مدنی تبریز در حال اتمام است.

قاضی پور بیان کرد: چرا باید فاضلابهای بدون تصفیه و پساب‌های شهرک‌های صنعتی بدون تصفیه به دریاچه اورمیه ریخته شود اینها نشان از این است که کمر همت به مرگ دریاچه اورمیه بسته شده است.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه اعتبارات دریاچه اورمیه صرف بتن‌ریزی و کانالی کردن رودخانه‌های پیرامون باشد موافق با تخصیص آن هستیم اما اگر این اعتبارات صرف پر کردن ۳ هزار چاه مردم کشاورز آذربایجان غربی شود مخالفت می‌کنیم.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه‌هایی که ستاد احیای دریاچه اورمیه در پیش گرفته است جز بیکاری، بدبختی، قطع معیشت روستاییان آذربایجان غربی چیز دیگری را به دنبال نخواهد داشت.

قاضی‌پور گفت: این یک روال طبیعی است که از چنین اعتباراتی برای ستاد انتخابات هزینه شود.

 Azerbaijan