آذوح: سرانجام دو فعال ملی آذربایجان از کرج به تبریز منتقل شدند.

به گزارش آذوح با تداوم اعتصاب در زندان و پیگیری‌های قضایی در خارج از زندان، سرانجام مرتضی مرادپور و رسول_رضوی فعالان مدنی آذربایجانی که به ندامتگاه کرج تبعید شده بودند، حوالی ساعت 13 امروز چهارشنبه 17 آذر 95 از کرج خارج شده و ساعت 8 شب به زندان تبریز منتقل گردیدند.

این انتقال بعد از 1ماه پیگیری مستمر خانواده در تبریز و کرج در حالی صورت می‌گیرد که دستور قضایی آن در تاریخ 2 آذر 95 صادر شده بود و کلیه هزینه انتقال به تبریز را خانواده این زندانیان متقبل شده‌اند!

گفتنی است مرتضی مرادپور و رسول رضوی، 12 آبان 95 در پی اعتصاب غذا به ندامتگاه کرج منتقل شده بودند. همچنین دیروز (سه‌شنبه 16 آذر) قاضی دادیار زندان تبریز به #مادر_مرتضی_مرادپور گفته بود تا وقتی که مرتضی اعتصاب غذا را نشکند، بازگشت آنها به زندان تبریز‌ منتفی است. در حالی که امروز در چهل و چهارمین روز اعتصاب مرتضی مرادپور، این انتقال صورت می‌پذیرد

مرتضی مرادپور هم اکنون نیز با اصرار بر خواسته خویش مبنی بر اعمال ماده 134 (تجمیع مجازات)  و حق آزادی خویش، در چهل و چهارمین روز اعتصاب در وضعیت وخیم جسمی و سلامتی قرار دارد. چنان که پزشک زندان به او گفته که در صورت تداوم اعتصاب، با مرگ فاصله چندانی ندارد.

آذوح

Azerbaijan