آذوح: مرتضی مرادپور در 44مین روز اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش آذوح در حالی که وضعیت جسمانی وی بسیار وخیم گزارش شده مسئولان از پاسخگویی به خواسته های او خودداری می نمایند.

در چند روز گذشته در تعدادی از خیابانهای شهر تبریز پارچه نوشته هایی در حمایت از مرتضی مرادپور نصب گردیده است.

از شعارهای نوشته شده می توان به "آذربایجانین میللی فعالی مرتضی مرادپور آزاد اولسون" اشاره نمود.

برای دیدن ویدیوی نصب این پارچه نوشته ها از لینکهای زیر استفاده نمایید:

https://www.facebook.com/AZOHqrupu/videos/1113999655320621/

https://youtu.be/n9cnapj9NYo

گفتنی است برادر این فعال سیاسی ترک در خصوص آخرین وضعیت سلامتی مرتضی مرادپور در روز 44 اعتصاب غذا چنین نوشته است:

"امروز مادرم با مرتضی به صورت تلفنی صحبت کرده، به گفته مادرم مرتضی خیلی سخت صحبت می کرد و صدایی ضعیف، بریده بریده و نفس زنان داشت. مرتضی همچنان بدون امکانات و وسایل گرمایشی در این سالن نمناک، مرطوب و سرد نگهداری می شود، افت فشار محسوسی داشته که حتی حرف زدن را هم برای وی مشکل کرده و هنوز هم مسئولین زندان از دادن قند و نمک امتناع می کنند. چند روز هم می شود که پوست بدنش شروع کرده به پوسته پوسته شدن به خصوص در لای انگشت هایش که به گفته مرتضی به احتمال زیاد به خاطر عدم برخورداری از نور آفتاب و عدم تغذیه به این عارضه مبتلا شده است. دیروز مرتضی را برای معاینه پزشکی پیش دکتر زندان برده اند که وی گفته نصف کبدت از کار افتاده اگر به اعتصاب غذا ادامه دهی به احتمال زیاد کلیه هایت هم از کار خواهد افتاد و همچنین خطر کما هم در عرض دو و سه روز آینده وجود دارد. علیرغم اصرار پزشک برای نصب سرم برادرم امتناع کرده و خود وی هم کاغذی را مبنی بر عدم قبول نصب سرم امضاء کرده است. در این میان پزشک معالج پس از معاینه با گوشزد وضعیت نامساعد و بحرانی جسمی وی و اینکه با ادامه اعتصاب غذا خطر هر لحظه جان وی را تهدید می کند، از وی خواسته تا به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد، که مرتضی هم گفته تا رسیدن به خواسته قانونی خود اعتصاب غذایش را نخواهد شکست.

مرتضی همچنین از وضعیت آب سنگین و غیراستاندارد زندان و وضعیت بهداشتی سالن 12 ندامتگاه کرج گلایه داشته و به مادرم گفته که در عرض چند هفته گذشته به حمام نبرده اند و تمام این سالن از جمله اتاق انفرادی من را شپش فرا گرفته است و در تماس تفلنی به مادرم گفته با توجه به پاسخ مسئولین قوه قضائیه و زندان تبریز به قضیه انتقال، به فردین هم بگو که دیگر پیگیر قضیه انتقال من به زندان تبریز نباشد.

مادر مرتضی مرادپور پس از تماس تلفنی با وی و اطلاع از وضعیت خطرناک و بحرانی مرتضی به قاضی دادیار ناظر زندان گفته که چرا با عدم قبول درخواست قانونی فرزندم با جان وی بازی می کنید که وی هم در پاسخ گفته رک و روراست بگویم تا زمانی که اعتصاب غذایش را نشکسته به درخواست او رسیدگی نخواهد شد. پس از آن مادرم با نگرانی از وضعیت خطرناک مرتضی، دوباره به دادستان و رئیس شعبه 4 دادگاه تجدیدنظر مراجعه کرده و از آنها خواسته تا با قبول درخواست قانونی وی، مانع از مرگ وی شوند. آنها هم در پاسخ مادرم گفته اند که به جای اصرار به ما برای قبول درخواست وی، از وی بخواه تا اعتصاب غذایش را بشکند که مادرم هم من پسرم را می شناسم او اعتصاب غذای خود را تا حصول به نتیجه نمی شکند، حالا که این طور است و شما از قبول درخواست وی طفره می روید و جان وی برای شما اهمیتی ندارد، من هم علیرغم نگرانی از جان وی از او حمایت خواهم کرد و به هیچ وجه از او نخواهم خواست تا اعتصاب غذای خود را بشکند."

آذوح

 photo 2016 11 29 21 07 42