آذوح: سازمان عفو بین الملل اقدام به برگزاری کمپین کارت پستال آزادی حسین علی‌محمدی در شهر هایدلبئرگ آلمان کرده است.

روز یکشنبه ۱۴آذر۹۵ سازمان عفو بین الملل در منطقه ویلهلم پلاتاتز شهر هایدلبئرگ آلمان با برگزاری کمپین کارت پستال خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط حسین علی‌محمدی زندانی سیاسی آذربایجانی شد.

شرکت کنندگان در این کمپین با امضاء کارت پستال های تهیه شده در رابطه با این فعال مدنی و ارسال آن به آدرس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این زندانی سیاسی شدند.

این فعال از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز در مجموع به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است که در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی  به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم می شود.

فشار نهادهای امنیتی مانع اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و ممانعت از آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی می‌شود.

حسین علی‌محمدی بدون اعمال اصل تفکیک جرائم آئیین نامه داخلی سازمان زندان‌ها هم اکنون در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز نگهداری می‌شود.

نبود بند سیاسی در زندان تبریز موجب بروز مشکلات فراوانی برای زندانیان سیاسی شده است که در آخرین مورد  روز سه‌شنبه ۱۱آبان۹۵ در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز در پی اعتراض حسین علی‌محمدی به تحقیر یک زندانی تبعه کشور لهستان از طرف دیگر محکومین مورد حمله و ضرب و شتم زندانیان قرار گرفته است.

پس از اطلاع مسئولان اندرزگاه بند این فعال مدنی آذربایجانی مجدداَ مورد ضرب و شتم «سلطانی» مسئول این اندرزگاه و انتظامات بند قرار گرفته و از ناحیه سر دچار جراحات شده بود.

در تیر ماه سال ۱۳۹۴ سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای اظهار نگرانی کرده که حکم ۱۰ سال زندان حسین علی‌محمدی‌الوار و سیَد‌طه کرمانی «غیر قابل توجیه» و با «اهداف سیاسی» و «براساس اعتراف زیر شکنجه» صادر شده است.

سازمان عفو بین الملل ضمن در خواست آزادی فوری برای آنها، احکام صادره برای حسین علی محمدی و طه کرمانی را مصداق نقض حقوق بشر دانسته و درخواست کرده که «شکنجه های وارده و سایر بدرفتاری های حین بازجویی» مورد بررسی بی طرفانه قرار گیرد و افراد مظنون «در صورت وجود مدرک قابل قبول» به دادگاه معرفی شوند.

حسین علی محمدی و طه کرمانی روز ۱۳آبان۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

پس از تایید حکم سه سال حبس تعزیری، این فعال مدنی اهل تبریز روز ۱۰اسفند۹۳ از سوی ماموران امنیتی بازداشت و برای تحمل محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

اویانیوز

1358456462 vayfdyvlafed