آذوح: سیامک میرزایی فعال سیاسی آذربایجانی که پیشتر اعلام کرده بود در اعتراض به صدور قرار وثیقه سنگین جهت آزادی موقت خود از روز شنبه سیزدهم آذر ماه جاری دست به اعتصاب غذا خواهد زد با وساطت جعفر افشارنیا وکیل پرونده، تاریخ شروع اعتصاب غذای خود را به تعویق انداخت.

آقای افشارنیا در تماسی که اخیرا با قاضی رجبی بازپرس پرونده مذکور داشته است، رجبی از تصمیم خود مبنی بر صدور وجه‌الکفاله متناسب با اتهامات محتمل پرونده خبر داده است .

به گزارش آذوح قاضی رجبی با فشار تیم امنیتی بازداشتگاه اوین قرار تأمین وثیقه آزادی موقت میرزایی را یک میلیارد تومان اعلام کرده است. قراری که خود رجبی نیز در مراجعت پدر این فعال ملی آن را متناسب با میزان پرونده ندانسته و پشت پرده این تصمیم را به کارشناسان امنیتی- اطلاعاتی بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین ربط داده است .

سیامک میرزایی در تاریخ بیست و چهار تیرماه امسال پس از یورش نیروهای انتظامی-امنیتی شهرِ مغان در محل کارش بازداشت و جهت بازجویی به بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین تهران منتقل شده است .

میزایی در مدت بازداشتش چهل روز را در انفرادی و هشتاد روز را در سلول دو نفره تحت بازجویی و شکنجه‌های شدید بوده که از تاریخ بیست و دوم آبان به بند عمومی زندن اوین منتقل شده است.

سیامک میرزایی فعال ملی تورک و دانشجوی ستاره‌دارِ مقطع کارشناسی ارشدِ سال ٨۹  است که پیشتر نیز در سال ۹۰ به جهت فعالیتهایش به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود .

آذوح

7ec832c81bd1122986c1c2258a63c5e9