آذوح: نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس با اشاره به اینکه اکثر روستاهای قروه و دهگلان از کمبود آب شرب سالم رنج می‌کشند گفت: تخصیص ۲ هزار هکتار از آب سد قوچم برای زمین‌های کشاورزی پایاب این سد تبعیض بزرگی است.

به گزارش یول‌پرس، علی‌محمد مرادی ظهر امروز در در دیدار با دهیاران شهرستان دهگلان که در کانون شهید مطهری دهگلان برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات دهیاران در روستاها اظهار داشت: دهیاران در تصمیم‌گیری حوزه عمران روستا مستقل عمل می‌کنند و خوشبختانه با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفت معوقه حقوق دهیاران تا پایان آبان ماه به حساب آنها واریز شد.

وی با اشاره به بخش آب دهگلان گفت: امروزه در شهرستان دهگلان سدهای بزرگی احداث شده اما هنوز مشخص نشده که آب‌ این سدها برای چه اموراتی استفاده می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس با اشاره به اینکه اکثر روستاهای شهرستان قروه و دهگلان از کمبود آب شرب سالم رنج می‌کشند تصریح کرد: تخصیص ۲ هزار هکتار از آب سد قوچم برای زمین‌های کشاورزی پایاب این سد تبعیض بزرگی است.

وی از رایگان شدن طول خط انتقال برق به چاه‌های آب کشاورزی خبر داد و گفت: با تصویب این طرح هزینه طول خط انتقال برق به چاه‌های کشاورزی رایگان می‌شود.

مرادی افزود: امسال برای توسعه آبیاری نوین و تحت‌فشار زمین‌های کشاورزی کشور ۵۰۰ میلیون دلار اختصاص یافته و این میزان اعتبار برای اجرای طرح‌های بارانی و قطره‌ای در زمین‌های کشاورزی کشور هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: کشاورزان و بهره‌برداران باید برای پیشرفت هرچه بیشتر کشاورزی و تولید محصولات آن روش الگوی کشت را تغییر دهند و باتوجه به پتانسیل بسیار خوب در استان کردستان کشت گیاهان دارویی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس از بخشودگی جرائم و دیرکرد وام کشاورزان در بانک کشاورزی خبر داد و گفت: این طرح به مصوبه مجلس و کمسیون کشاورزی رسیده و در آینده نزدیک برای اجراء به دولت ابلاغ می‌شود.

وی گفت: با توجه به اقدامات انجام گرفته شده اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرستان دهگلان با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان به شرکت جهاد نصر واگذار و اجرایی شده و هم‌اکنون ۶ میلیارد تومان آن نیز تخصیص یافته است.

Azerbaijan