آذوح: در سی‌وشش‌امین روز از اعتصاب مرتضی مرادپور کمپینی جهت حمایت از خواسته ی قانونی او یعنی اعمال ماده ۱۳۴ شکل گرفته است.

به گزارش آذوح افراد از طریق لینک تلگرامی می توانند با درج نام و نام خانوادگی به امضا کنندگان کمپین بپیوندند.

گفتنی است علیرغم گذشت تنها چند ساعت از آغاز این کمپین تاکنون نام صدها نفر به ثبت رسیده است.

https://telegram.me/joinchat/BWCRYEAEFn1fbEzXmjIivQ

متن نامه به شرح زیر می باشد:

"جناب حجه الاسلام و المسلمین مظفری

رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی

بدینوسیله به استحضار می رساند، مرتضی مرادپور زندانی سیاسی و عقیدتی از تاریخ 4/8/95 در اعتراض به عدم اعمال ماده 134 قانون مجازات اسلامی (تجمیع مجازات) و در جهت احقاق حقوق قانونی خود دست به اعتصاب غذا زده است. شایان ذکر است که وی پیش از آغاز اعتصاب غذا، تمام مراحل قانونی را جهت اعتراض به عدم اعمال این ماده قانونی طی کرده و پس از ناامیدی از پاسخ مقامات مسئول قضایی و زندان وارد اعتصاب غذا شده است.

با توجه به گذشت بیش از یک ماه از آغاز اعتصاب غذا، این زندانی دچار ضعف شدید جسمانی شده و از ناراحتی قلبی و کلیوی هم رنج می برد، که این شرایط باعث ایجاد نگرانی های زیادی در مورد وضعیت سلامتی وی شده است و در این میان مسئولین قضایی و زندان تبریز کماکان به این خواسته قانونی و برحق این زندانی رسیدگی نمی کنند . فلذا ما جمعی از فعالین مدنی آذربایجان، خاطرنشان می سازیم، در صورت بروز هرگونه مشکل ناگوار جسمی برای وی در اثر اعتصاب غذا، مسئولیت اصلی آن را متوجه مسئولین قضایی می دانیم و با توجه به این وضعیت از جنابعالی خواستاریم تا در جایگاه عالی ترین مقام قضایی استان آذربایجان شرقی، به مطالبه قانونی این زندانی سیاسی جامه عمل بپوشانید و خانواده و دوستان وی را از نگرانی دربیاورید.

رونوشت:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز

نمایندگان شهرستان تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی"

گفتنی است مرتضی مرادپور در روز 36 اعتصاب غذا به سر می برد.

مرتضی مرادپور طی این مدت از امکان استحمام و دسترسی آسان به آب آشامیدنی و همچنین حق استفاده از قند و نمک محروم بوده و در پی تداوم اعتصاب غذا دچار ناراحتی قلبی شده است.

آذوح

 photo 2016 11 29 21 07 42