آذوح: دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران برای ١٧ نماینده مجلس شورا حکم بازداشت صادر کرده است.

شب گذشته، محمود صادقی نماینده‌ی مجلس اسلامی از شهر تهران با تلاش مأموران امنیتی جهت بازداشت مواجه گردید.

مأموران دادستانی کل تهران، حکم جلب این عضو فراکسیون امید، نزدیک به دولت حسن روحانی را در دست داشته‌اند.

آقای صادقی به دلیل سخنانی درباره‌ی حساب‌های میلیاردی رییس قوه قضایی، به "توهین و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" متهم می‌باشد.

این عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید در واکنش به وجود ٦٣ حساب شخصی صادق آملی لاریجانی خواستار شفاف‌سازی حساب ٢٣٠٠ میلیارد تومانی شده بود.

همزمان با جنجال حضور مأموران دادستانی در مقابل منزل محمود صادقی و تجمع هواداران این نماینده، وب‌سایت "آمدنیوز" که قبلا از حساب‌های میلیاردی لاریجانی پرده برداشته بود، گزارش داد که حکم بازداشت ۱۷ نماینده مجلس صادر شده است

این نمایندگان که هویت آنها نامعلوم است در ارتباط با افشاگری مالی یاشار سلطانی در شهرداری تهران با حکم مزبور روبرو شده‌اند.

همزمان کانال تلگرام خبرگزاری نیمه‌رسمی "فارس" در واکنش به صدور جلب ١٧ تن از نمایندگان مجلس دهم، خبر مزبور را به نقل از یک منبع آگاه تکذیب کرد.

وبگاه "میزان"، منتسب به قوه قضایی در گزارش دو روز قبل خود از "پروژه‌ی مشترک از درون و خارج مرزها برای تخریب قوه قضاییه" و "تهاجم علیه ولایت فقیه" خبرداده بود.

اختلاف دو قوه قضاییه و مجریه در چند روز اخیر و به دنبال انتشار نامه ١٧ نماینده مجلس به صادق لاریجانی و دادستان کل کشور درباره حکم نرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی و نیز ممانعت دادستان مشهد از سخنرانی علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این شهر وارد مرحله جدیدتری شده است.

Iran microscope map