آذوح: مرتضی مرادپور در 34مین روز اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش آذوح وضعیت جسمانی این فعال ملی آذربایجان در حالی رو به وخامت گذاشته که علیرغم پیگیریهای مداومش در مورد اعزام به پزشکی قانونی در ندامتگاه کرج در خصوص شکایتش از رئیس اندرزگاه بند 12 محکومین زندان مرکزی تبریز هنوز هیچ اقدامی در راستای اعزامش به پزشکی قانونی نشده است.

به اعتقاد این فعال سیاسی ترک "هدفشان در این مورد منتظر ماندن تا خوب شدن کامل جراحات و کبودی های ناشی از ضرب و شتم اش توسط رئیس اندرزگاه و انتظامات بند 12 محکومین است تا هیچ مدرکی جهت ارائه به دادگاه در صورت رسیدگی قضایی به شکایتش نداشته باشد."

گفتنی است علیرغم پیگیریهای خانواده و خود مرتضی هنوز هیچ اقدامی جهت رسیدگی قضایی به شکایت برادرم از طرف مسئولین قضایی نشده است.

پیش از این مرتضی مرادپور در پاسخ به درخواست مسوولان زندان ندامتگاه کرج مبنی بر پایان دادن به اعتصاب غذایش گفته بود "تا زمانی که ماده 134 اعمال نشود و از زندان آزاد نشود به اعتصابش پایان نخواهد داد؛ یا آزاد به خانه خواهد رفت یا در اعتصاب غذا خواهد مرد."

مرتضی مرادپور طی این مدت از امکان استحمام و دسترسی آسان به آب آشامیدنی و همچنین حق استفاده از قند و نمک محروم بوده و در پی تداوم اعتصاب غذا دچار ناراحتی قلبی شده است.

وی روز سه‌شنبه 11 آبان در بند 12 محکومین زندان مرکزی تبریز پس از اعتراض به عملکرد مسئولان بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شد.

وی در زمان ضرب و شتم نیز در اعتصاب غذا به سر می برده است.

سپس مرتضی مرادپور به همراه رسول رضوی دیگر فعال دربند آذربایجانی، در هفته های گذشته و پس از تداوم اعتصاب غذایش، بدون حکم قضایی از زندان مرکزی تبریز به ندامتگاه کرج تبعید شد.

آذوح

1358456462 vayfdyvlafed