آذوح: مسافران قطار مرگ نسبت به عدم کمک رسانی دولتی و بی توجهی مسئولین واکنش نشان داده و اعتراض کردند.

به گزارش آذوح در حالی که ساعتها از حادثه برای قطار تبریز-مشهد می گذرد هنوز بازماندگان این فاجعه در بلاتکلیفی به سر می برند.

همراهان 36 جان باخته ی این حادثه که اهل آذربایجان هستند با اعتراض شدید به این موضوع خاطرنشان کرده اند مسئولان در کمک رسانی به حادثه دیدگان بسیار تعلل کرده و همین امر موجب بیشتر شدن تعداد جان باختگان شده است.

برای دیدن گوشه ای از این اعتراضات از لینکهای زیر استفاده نمایید:

https://www.facebook.com/AZOHqrupu/videos/1104188679635052/

https://youtu.be/SIVR1vIGj90

گفتنی است دهها نفر در حادثه ی تصادف قطار مسافربری جان باخته و دهها نفر نیز مجروح شدند.

به گزارش آذوح امروز قطار مسافربری تبریز-مشهد که از تبریز عازم شهر مشهد بود متاسفانه در حوالی سمنان با قطار دیگری تصادفر کرده و در این حادثه 45 نفر جان خود را از دست داده و 104 نفر نیز مجروح شده اند.

از این جان باختگان 36 نفر اهل آذربایجان بوده و صدها خانواده در غم از دست دادن عزیزان خود به سوگ نشسته اند.

در پی این مصیبت جان گذار در آذربایجان یک روز عزای عمومی اعلام گردیده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خطای انسانی و ناهماهنگی را عامل حادثه برخورد دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان استان سمنان اعلام کرده است.

محسن پورسید آقایی، مدیرعامل شرکت راه آهن ایران، در توضیح علت این حادثه به تلویزیون ایران گفت قطار مشهد - تبریز به دلیل سرمای هوا و و یخ‌زدگی سیستم ترمز در فاصله پنج کیلومتری سمنان متوقف می‌شود و وضعیت خود را به مرکز کنترل شاهرود اطلاع می‌دهد.

به گفته آقای پورسیدآقایی، چراغ برای تردد قطارها در کل مسیر قرمز می‌شود و قطار مشهد - سمنان (قطار دوم حادثه) هم متوقف می‌شود. اما پس از مدتی شیفت مسئول کنترل تغییر می‌کند و مسئول جدید که "از سابقه قرمز شدن چراغ بی‌اطلاع بوده" در پاسخ به درخواست وضعیت قطار دوم می‌گوید مسیر باز است و احتمالا "چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است".

مدیرعامل شرکت راه‌آهن می‌گوید در پی این اطلاع‌رسانی غلط، قطار مشهد - سمنان راه می‌افتد و در مسیر "به شدت با کوپه‌های انتهایی قطار مشهد - تبریز برخورد می‌کند".

تصاویر نشان می‌دهد که برخورد دو قطار باعث آتش‌سوزی گسترده در واگن‌ها شده است. مدیر عامل راه‌آهن ایران توضیحی درباره دلیل آتش‌سوزی نداده است.

سرپرست اورژانس ایران پیشتر گفته بود "اجساد کاملا سوخته‌اند و شناسایی آنها مشکل است".

 آذوح

photo 2016 11 25 21 56 47