آذوح: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اورمیه گفت: منشا آب شرب 100 روستای این شهرستان، شور شده است که اقدامات لازم برای جایگزینی منابع آب این روستاها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش دورنانیوز، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اورمیه گفت: منشا آب شرب ۱۰۰ روستای این شهرستان، شور شده است که اقدامات لازم برای جایگزینی منابع آب این روستاها در دستور کار قرار دارد.

صابر خسروزاده روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در اثر خشکسالی های اخیر و خشک شدن دریاچه ارومیه، ۴۰ منبع تامین آب روستایی به سمت شوری سوق یافته اند که موجب شوری آب مورد استفاده در این روستاها شده است.

وی اضافه کرد: برای رفع این مشکل، تامین آب شرب مورد نیاز این روستاها را از دیگر منابع و مجتمع های آبرسانی همجوار برنامه ریزی کرده ایم.

وی اظهار کرد: در این راستا تاکنون با جایگزین کردن منشا آب ۲۰ روستا، مشکل تامین آب شرب ۵۲ هزار و ۳۱۷ نفر جمعیت از روستاییان حاشیه نشین دریاچه ارومیه رفع شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ارومیه گفت: در صدد هستیم با انجام عملیات جایگزینی منشا آب، مشکل تامین آب شرب دیگر روستاها را نیز رفع کنیم.

به گزارش ایرنا، شهرستان ارومیه دارای ۶۰۸ روستاست که از این تعداد ۷۸ درصد از آب آشامیدنی برخوردار بوده و۷۲ درصد تحت پوشش مستقیم خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

با خشک شدن دریاچه ارومیه برخی از روستاهای حاشیه ای این دریاچه با مشکل لب شوری آب شرب مواجه شده اند.

 1358456462 vayfdyvlafed