آذوح: بامداد پنجشنبه ۲۴ نوامبر مقابل فرمانداری آدانا، یکی از شهرهای بزرگ جنوب ترکیه بمبی منفجر شد. در اثر این انفجار دست‌کم ۴ نفر شهید و ۲۱ نفر مجروح شدند. بمب در یک اتوموبیل جاسازی شده بود.

شهردار آدانا به شبکه تلویزیونی «سی ان ان ترک» گفته است که اتوموبیلی که در آن بمب دست‌ساز جاسازی شده بود در پارکینگی در مجاورت در ورودی فرمانداری پارک شده بود.

خبرگزاری‌های ترکیه هم این خبر را تأیید کرده‌اند. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

عمر چلیک، مذاکره‌گر ارشد ترکیه در اتحادیه اروپا از این عملیات تروریستی به عنوان «یک حمله بزدلانه» یاد کرده و وعده داده که دولت ترکیه تا آخر با تروریسم در این کشور مقابله خواهد کرد.

در تصاویری که «سی ان ان ترک» از محل حادثه پخش کرده، می‌توان دید که شیشه‌های عمارت فرمانداری شکسته، تعدادی از اتوموبیل‌هایی که در پارکینگ فرمانداری پارک شده بودند، آتش گرفته‌اند و ستون دود هم به هوا برخاسته است. آتش‌نشانان تلاش می‌کنند حریق را مهار کنند. خیابان‌های اطراف محل حادثه مسدود شده‌اند و ساختمان‌های اداری در این محل نیز تعطیل کرده‌اند.

شهر آدانا در ۱۶ کیلومتری پایگاه نظامی اینجرلیک قرار دارد. جنگنده‌های ناتو در این پایگاه مستقرند.

در ماه‌های گذشته حزب تروریستی کارگران کردستان (پ ک ک) و همچنین گروه دولت اسلامی (داعش) در شهرهای مختلف ترکیه عملیات تروریستی انجام داده‌اند.

 turkiye