آذوح: فعال ملی آذربایجان چندین ماه گذشته را در بازداشت موقت به سر برده و دادگاه از آزادی موقت ایشان خودداری می نماید.

به گزارش آذوح اعتراض به ادامه ی بازداشت این فعال ملی آذربایجان ادامه داشته و پخش اعلامیه، دیوارنویسی و نصب پارچه نوشته از سوی فعالین آذربایجانی صورت گرفته است.

در یکی از این موارد صدها اسکناس پشت نویسی شده و آزادی فعال سیاسی ترک، سیامک میرزائی، خواسته شده است.

گفتنی است سیامک میرزایی عصر روز شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ضمن تماس تلفنی باخانواده خود اعلام کرد که پس از 4 ماه بازجویی در بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین به قرنطینه زندان اوین منتقل شده است .

به گفته میرزایی ، او از اتهام ارتباط با بیگانگان که قبلا با آن روبرو بوده تبرئه و اتهام کنونی‌اش "تشکیل و اداره جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور " عنوان شده است .

پیشتر مهندس میرزایی در روند این بازداشت ، در تاریخ پنجم آبان جاری به اتهام ارتباط با بیگانگان بیش از پنج ساعت مورد محاکمه قرار گرفته بود .

به گفته پدر میرزایی که از نزدیک نظاره‌گر روند محاکمه بوده است پسرش  تمامی اتهامات وارده را رد و علت بازداشتش را پرونده‌سازی  اداره اطلاعات قلمداد کرده بود.

همچنین قاضی رجبی در روز محاکمه به پدر میرزایی علت عدم قبول وثیقه صادره جهت آزادی موقت پسرش را ممانعت کارشناسان امنیتی بازداشتگاه اوین عنوان کرده بود .

به گزارش آذوح دکتر جعفر افشارنیا وکیل این فعال سیاسی آذربایجانی در روزهای اخیر تلاشهایی را جهت رفع این ممانعتِ غیر قانونی انجام داده و احتمال می رود در روزهای آینده با  انتقال این فعال مدنی تورک به  زندان اوین ، تودیع وثیقه آزادیش نیز صورت بگیرد .

سیامک میزایی روز بیست‌و چهارم تیرماه سال جاری در موغان از شهرهای آذربایجان بازداشت و جهت بازجویی به بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین منتقل شده است .

وی چهل روز از مدت بازداشتش را در سلول انفرادی و مابقی را در سلول‌های دو نفره همین بازداشتگاه  بسر برده است .

میرزایی فارغ التحصیل مهندسی تولیدات دامی و از دانشجویان ستاره داری است که درسال ٨۹ جهت ورود به مقطع فوق‌لیسانس منع تحصیل شده است .

وی پیش از این در سال‌های ٨۵، ٨۶، ٨۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه چندین نوبت مورد محاکمه قرار گرفته است .

اداره اطلاعات و اطلاعات نیروی انتظامی در سال ۹۰ با طرح دو شکایت جداگانه‌ای و در مجموع صدور ۵ سال حبس برای وی را سبب شده بودند.

آذوح

 photo 2016 11 19 20 37 25