آذوح: حبیب ساسانیان فعال ملی آذربایجانی اهل شهر اردبیل علی‌رغم گذشت بیش از 6 ماه از زمان بازداشت، هم‌چنان در زندان مرکزی تبریز به صورت بلاتکلیف نگهداری می‌شود. هنوز هیچ دادگاهی برای وی تشکیل نشده و از درمان موثر بیماری محروم مانده است.

به گزراش آذوح حبیب ساسانیان فعال ملی و شاعر آذربایجانی مورخ 26 اردیبهشت ماه سال جاری همراه پنج فعال ملی ترک دیگر در شهر اردبیل بازداشت شد.

آقای ساسانیان طی تماسی که با خانواده دوستانش داشته گفته از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شده، از موقع دستگیری اش یک لکه سیاه رنگ در پایش به وجود آمده که به گفته خودش هر روز بزرگتر می‌شود. این بیماری که پای و تحرک وی را دردناک کرده، در زندان مورد درمان موثر قرار نگرفته و مسئولین زندان نیز از انتقال وی به مرکز درمانی خارج از زندان خوداری می‌کنند.

هنوز معلوم نیست که وی به چه دلیل بازداشت شده و اتهاماتش چیست.

به گفته نزدیکان حبیب قبل از بازداشت هیچ مشکل سلامتی نداشت اما اکنون در زندان دچار بیماری پش‌رونده شده و این موضوع خانواده او را به شدت نگران کرده است.

حبیب ساسانیان به همراه مهدی جوادزاده، حمید ثقفی، بابک آوند، اسماعیل افخمی و یونس رحیمی بازداشت شد.

دلیل بازداشت این فعالان پیش تر فعالیت در «رابطه با مسئله قره باغ و ارمنستان» عنوان شده است.

حکومت ایران در جنگ قره باغ که توسط ارتش ارمنستان با کمک نیروهای روسی اشغال شد جانب ارمنستان را گرفت و تجهیزات نظامی بلاعوض و کمک های مادی به ارامنه کرد که از این طریق بتواند آذربایجان شمالی را تضعیف نماید.

آذوح

 sasanian