آذوح: مرتضی مرادپور علیرغم گذشت ۲۵ روز از شروع اعتصاب غدا و شرایط بد جسمانی، همچنان از حق برقراری تماس تلفنی و ملاقات منع شده است.

مرتضی مرادپور زندانی سیاسی آذربایجانی که از روز ۴آبان۹۵ در اعتراض به «عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش» در اعتصاب غذا بسر می برد همچنان در اتاقک فاقد حداقل امکانات بهداشتی از جمله حمام در زندان ندامتگاه کرج این شهر نگهداری میشود.

این فعال مدنی به همراه رسول رضوی و پس از اعلام اعتصاب غذا بدون حکم قضایی از زندان مرکزی تبریز به ندامتگاه کرج تبعید شده بود.

بنا به گفته نزدیکان ایشان، این دو زندانی در اتاقکی کوچک نگهداری میشوند و به گفته مسئولین زندان تا زمان استمرار اعتصاب غذا به بند دیگری منتقل نخواهند شد. مسئولین زندان همچنین اجازه برخورداری از حق تماس تلفنی و ملاقات را نیز بر این زندانیان منع کرده اند.

با تداوم بی خبری از وضعیت این زندانیان و استمرار اعتصاب غذای مرتضی مرادپور، نگرانی‌ها در خصوص وضعیت سلامتی این زندانیان افزایش یافته است.

مرتضی مرادپورهمچنین روز سه‌شنبه ۱۱آبان۹۵ در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز پس از اعتراض به عملکرد مسئولان بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شد.

وی در زمان ضرب و شتم نیز در اعتصاب غذا به سر میبرده است.

سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای در خصوص مرتضی مرادپور و رسول رضوی به همراه ۶ زندانی سیاسی دیگر که در اعتراض به زندانی بودن‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند، تاکید کرد: “سلامت این زندانیان با سرعت رو به وخامت می‌رود.”

این سازمان با ارائه جزئیات پرونده و وضعیت این هشت زندانی، از کلیه فعالین خواست با پیوستن به آنان، خواهان آزادی فوری و بدون قیدوشرط زندانیان شوند.

این فراخوان از فعالین می‌خواهد با نوشتن نامه از طریق ایمیل، فکس، پیام توئیتر و پست خطاب به مقامات ایران شامل آیت‌الله خامنه‌ای و حسن روحانی، از طریق ارسال به سفارت‌های ایران یا نماینده دائم ایران در سازمان ملل، خواستار آزادی بدون قیدوشرط و فوری هشت زندانی در اعتصاب غذا شوند.

اویاننیوز

Azerbaijan