آذوح: عشق جولوندا یانماق بیر سارالمیش دردیمیش ------- من بو دردین چاره سین اؤلمک له آسان ائتمیشم (علی آقا واحد)

امروز ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۵ ، افتخاری حاصل شد که در جلسه آخرین دفاعیاتمان ، مقارن با ۱۰۲ مین سالگرد شهادت سردار ملی ـ ستارخان ، راس ساعت ۹ صبح طبق رسید احضاریه از شعبه یکم حقوقی دادگاه انقلاب شهرستان اهر به ریاست آقای نظری حضور بعمل آوردیم.

بعد از طی مراحل خوش آمدگویی اتهام وارده مبنی بر اجتماع و تبانی برای ارتکاب بر ضد امنیت داخلی و خارجی (ماده ششصد و ده و یازده ق. م. ا) عدول بر فعالیت تبلیغی علیه نظام (ماده ۵۰۰ ق. م. ا) از سوی قاضی مذکوره برای هر کدام مان تفهیم اتهام گردید. که این عمل ناشی از عدم دقت در صدور اتهام از طرف دادسرا در مرحله اول را کاملا نمایان نمود. بدین حال مبنای فعالیت های تبلیغی علیه نظام در حق ابراهیم نوری دال بر مندرجات زیر اعلام گردید :

ـ حمایت از آقای رسول رضوی مبنی بر کشف بنر با محتوی ؛ بیز رسول رضوی ییک ،

ـ نوشتن مقالات متعدد در راستای قوم گرایی ،

ـ ارتباط با گوناز تی وی ،

ـ ارتباط با یکی از فعالین شناخته شده حرکت ملی بنام آقای عباس لسانی ،

ـ پوشیدن پیراهنی با محتوی تصویری از سید جعفر پیشه وری .

که به تک ـ تک عناوین مذکوره بطور ذیل ، بصورت خلاصه پاسخ کتبی و شفاهی را ارائه نمودند :

حمایت از رسول رضوی یک وظیفه انسانی هر شخص بوده ، زیرا که رسول رضوی یک زندانی عقیدتی و حامی مسلمین جهان و در اصل رفتارش کاملا قانونی و حقوقی مقارن با اصل ۱۱ ق.ا. بوده ، بدین خاطر هم اکنون نیز هیچ حمایتی را در حق فعال ملی و مدنی نامبرده دریغ نمی نمایم.

در مورد مقالات نوشته شده نیز اظهار می نمایم تمامی مقالات درج شده از سوی اینجانب در صورت تایید ، متعلق به بنده خواهد بود و لاغیر هیچ تعلقی نداشته و بدین سبب مقالات مندرجه نیز تا کنون به اسم بنده در فضای مجازی و دیگر منجمله مجلات و .... قید گردیده اند، کاملا راستای حقوقی و اخلاقی داشته و از همه مهمتر چهره پدیده استعمار و تبعیضهای ناروا را چه در صورت تئوریک و چه در صورت عینی حال الزمان نمایان می کند.

در مورد ارتباط با گوناز تی وی نیز قابل اشاره می باشد که تاکنون هیچگونه ارتباطی با عوامل و عناصر گوناز تی وی نداشته و احیانا در صورت بودن در آتی نیز در بستر رساندن صدای مظلومیت ملت آذربایجان به گوش جهانیان، رفتاری کاملا منطقی قلمداد می گردد.

در مورد ارتباط با آقای لسانی و با هر شخص دیگری یاد آور می شوم که اولا اگر ارتباط با شخص مذکور جرم محسوب می گردد بنابراین بر سردر مغازه و منزل شخصی اش از سوی دستگاه قوه قضائیه نوشته ای درج شود. ثانیا آقای لسانی و امثالهم بعنوان فعالین ملی ومدنی رفتار ، کردار و گفتارشان کاملا مشروع و حقوقی بوده و از این منظر عناصر مجرمانه در اعمالشان از قبیل عنصر قانونی، مادی و معنوی به هیچ وجه قابل درک نمی باشد.

در مورد آخر نیز ، پوشیدن لباس پیشه وری که عکس پروفایلی بنده در صفحه فیس بوک ام میباشد ، بعنوان گوشه ای از تاریخ گذشته آذربایجان بوده و هیچ موقع هم از ذهن نسل های بعدی که یکی از آنها نیز بنده می باشد با وجود هزاران افترا و تهمت از بین نخواهد رفت.

در مورد جلسه دفاعیات اکبر جهانگیری به اتهام فعالبت تبلیغی بر علیه نظام دال بر اینکه رسول رضوی کیست و چه ارتباطی با آن شخص دارید و ارتباط با گوناز تی وی و سایت های معاند نظام از طریق ارتباطات فضای مجازی دفاعیاتی بدین قرار ارائه شد :

در مورد ارتباط با آقای رسول رضوی قید گردید که ارتباط نزدیکی با وی نداشته ام از آنجایی که در حال سپری دوران خدمت سربازی در ناحیه ولایت تبریز بوده ام آقای رضوی در روز قدس ۱۳۹۴ که از سوی نیروهای ناحیه ولایت دستگیر و به محل مذکوره بصورت چند ساعت انتقال داده شده بود و در آن موقع با شخص رضوی آشنا گشته ام و از سبب آشنایی با پی گیری علت دستگیری، متوجه گردیدم که وی بعلت دفاع از مسلمانان اویغور که زیر شکنجه های دولت کمونیستی چین معروض گردیده اند، دستگیر شده است.

النهایه اعلام می کنم که هیچ گونه ارتباطی با عوامل و رسانه های معاند نداشته و ندارم.

با آرزوی موفقیت برای ملت آذربایجان : ابراهیم نوری و اکبر جهانگیری