آذوح: روز گذشته 21 آبان ماه فعالان مدنی آذربایجان طی مراسمی با حضور فعالانی از ملکان، قوشاچای، مراغه، بناب و اهر در شهر چهار برج میاندوآب "قوشاچای" با فعال تازه آزاد شده مهدی دیهمی دیدار کردند.

فعال مدنی آذربایجان مهدی دیهمی"گونتای" اخیرا پس از تحمل یک سال حبس از زندان میاندوآب آزاد شده بود.

مهدی دیهمی فعال مدنی آذربایجانی به مورخ ۳ آذر ماه ۹۴ از طرف نیروهای امنیتی در منزل خود واقع در شهر چهار برج از شهرهای قوشاچای(میاندوآب) دستگیر و به زندان مراغه منتقل شد و پس از تحمل  ۲۵ روز حبس  در زندان مراغه با ارائه فرم شورا و موافقت شورای اداری زندان مراغه  به زندان قوشاچای(میاندوآب) انتقال یافت.

لازم به ذکر است؛ مهدی دیهمی (گونتای) حوالی ساعت ۴ بامداد روز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه سال ۹۳ به اتهام دیوار نویسی بازداشت شده بود.

خاطر نشان می شویم دادگاه رسیدگی به اتهامات مهدی دیهمی  ۲۷ دی ماه ۹۳ در دادگاه انقلاب مراغه، به ریاست قاضی داورنیا برگزار گردید و قاضی پرونده ایشان را به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

پیشتر مهدی دیهمی همزمان با اوج گیری اعتراضات عمومی نسبت به سیاست حاکمیت در قبال خشکاندن نگین آذربایجان  دریاچه اورمیه روز هشتم شهریور ماه ۹۰ در شهر چهار برج از توابع میاندوآب بازداشت و با حکم شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهر مهاباد و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و فعالیت به نفع گروه و سازمان های مخالف نظام به ۵ ماه حبس محکوم شده بود.

 700x394xd2.jpg.pagespeed.ic.KG33TcqHo4

 700x394xd3.jpg.pagespeed.ic.YKMAfN8GfX

 700x394xd4.jpg.pagespeed.ic.J7J7Hhg65g