آذوح: بعد از گذشت ۴۰ روز از بازداشت این فعال ملی، حتی اطلاع دقیقی از محل نگهداری و وضعیت سلامتی وی در دسترس نیست. پدر کاظم صفابخش فوت کرده است و مادر وی نیز به دلیل بیماری و کهولت سن، توانایی پیگیری امور اداری پرونده فرزندش را ندارد و حتی نمی‌داند باید از کدام اداره شروع کند، یا از چه کسانی پرس و جو کند.

به گزارش ارک؛ کاظم صفابخش که از سوی فعالین ملی، با نام تورکی «کاظیم کوراوغلو» خوانده می‌شود، شب چهارشنبه (۳۰ آبان ۱۳۹۷، مصادف با ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸) در آستانه دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران، در شهر تهران، به صورت شبانه بازداشت شد.

کاظم صفابخش سرلیدر هواداران تراکتور سازی با نام ترکی «تهران تیراختورچیلاری» است و در بازی‌های تراکتور در استادیوم آزادی حضور پررنگ و پر جنب و جوشی دارد. وی تحصیلکرده و اهل شهرستان مشگین‌شهر استان اردبیل است و در میدان تره بار تهران کار می‌کرد.

بعد از گذشت ماهها، منابع خبری به نقل از نزدیکان وی، از محبوس شدن این فعال ملی در زندان اوین خبر می‌دهند. یکی از نزدیکان کاظم صفابخش از تهران در مورد آخرین وضعیت او می گوید: «کاظم در شرایط بسیار بدی است، بدون اتهام چهار ماه و دو هفته است که دستگیر شده است و در زندان اوین به سر می برد

وی افزود: «کاظم را از حق ملاقات با خانواده و نزدیکانش محروم کرده اند و تنها هر چند هفته یکبار، به او اجازه تماس تلفنی داده می شود

به گفته این منبع مطلع، مسئولان چندین بار وعده داده اند که کاظم را به قید ضمانت آزاد خواهند کرد، اما این امر تحقق نیافته است. این درحالی است که اتهام این فعال نیز هنوز مشخص نشده است.

این منبع مطلع می گوید، خانواده صفابخش از وضعیت پیش آمده بشدت مضطرب شده اند و نگران سلامت فرزندشان می باشند

در این میان، فعالین ملی، چندین بار با توزیع اعلامیه‌ها، پخش و نصب پوسترها در سطح شهر تهران و با در دست گرفتن پلاکاردهایی در بازیهای تیم تراکتور خواستار آزادی کاظم صفابخش بخش شده اند. در جریان بازی تراکتورسازی و گسترش فولاد، پوستر‌هایی جهت آزادی کاظم صفابخش در استادیوم سهند به نمایش گذاشته شد.

کاظم صفابخش پیشتر٬ روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ( ۹ می ماه ۲۰۱۸) در مقابل غرفه «آذر تورک» در نمایشگاه تهران با ضرب و شتم و ایجاد رعب و وحشت نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر و پس از چند ساعت بازداشت و بازجویی آزاد شده بود. این فعال ملی در حین دستگیری به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.