آذوح: جمعی از دانشجویان و فعالان آذربایجانی اهل زنجان با خانم «پریسا رفیعی» دیدار کردند.

خانم «پریسا رفیعی» دانشجوی ترک زنجانی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ٢٨ اسفندماه ٩۶، از زندان اوین آزاد شده بود. به همین مناسبت، دانشجویان و فعالان زنجان در خانه «پریسا رفیعی» حضور یافته و با او و خانواده اش دیدار کردند.

«پریسا رفیعی»، فعال صنفی و دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران، در ۶ اسفندماه ٩۶، در تهران بازداشت شده بود.

او به مدت ٢٣ روز در بازداشت بود و همه این مدت را در سلول انفرادی نگهداری شده بود.

این دانشجوی ترک، در ١٣ اسفندماه ٩۶، تفهیم اتهام شده و برای وی قرار بازداشت موقت صادر شده بود. پس از پیگیری‌های مداوم خانواده و وکیل وی، سرانجام وکالت نامه به امضای او رسیده بود.

خانم رفیعی، پیش از این در ١۴ اسفندماه ٩۶، با وساطت «فاطمه سعیدی»، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ایران، توانسته بود تماس کوتاهی با خانواده خود داشته باشد.

در چهارمین روز بازداشت این دانشجوی ترک زنجانی، پدر او طی یادداشتی کوتاه در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«از ارگان/نهاد بازداشت‌کننده‌ی او بی‌اطلاعیم. به طور شفاهی و از این طرف و آن طرف شنیده‌ایم که اطلاعاتِ سپاه او را بازداشت کرده اما به طور رسمی با ما تماس گرفته نشده و بیان نشده کجا و برای چه اتهام یا اتهاماتی او را بازداشت کرده‌اند؟!

اجازه داده نشده وکیلش او را ببیند و وکالتنامه را به امضایش برساند؛ در جریان اتهام یا اتهاماتش قرار بگیرد و نکات لازم را یادداشت نموده و ارائه کند.

حق قانونی اوست که از اولین دقایق تحت نظر قرار گرفتن و یا بازداشت شدن درخواست وکیل کند. وکیل داشته باشد و با خانواده‌اش تماس بگیرد و بازداشتش را به اطلاع خانواده برساند اما مظلومانه از این حقوق مسلم خود محروم شده و شده‌ایم.»