آذوح: پریسا رفیعی، دانشجوی آذربایجانی، همچنان در بازداشت به سر می‌برد. پدر این فعال صنفی از وضعیت فرزندش ابراز نگرانی می‌کند.

پنج روز از بازداشت پریسا رفیعی می‌گذرد. سلطان ‌علی رفیعی، پدر این دانشجوی آذربایجانی، می‌گوید: «در چهارمین روز بازداشت پریسا به شدت نگرانی‌های ما به عنوان خانواده‌ی ایشان افزوده شده است».

مسئولان قضایی ایران از پاسخگویی در مورد وضعیت این دختر تُرک آذربایجانی امتناع می‌ورزند. خانواده پریسا رفیعی تاکنون موفق به دیدار با دخترشان نشده‌اند. پدر وی تاکید دارد: «پریسا را فورا آزاد کنید جای او بازداشتگاه نیست».

سلطان‌علی رفیعی، پدر این دانشجوی آذربایجانی، چهارشنبه (9 اسفند 1396) در صفحه اینستاگرامی خود در تشریح آخرین وضعیت پریسا رفیعی، نوشته است:

"از ارگان/نهاد بازداشت‌کننده‌ی او بی‌اطلاعیم. به طور شفاهی و از این طرف و آن طرف شنیده‌ایم که اطلاعاتِ سپاه او را بازداشت کرده اما به طور رسمی با ما تماس گرفته نشده و بیان نشده کجا و برای چه اتهام یا اتهاماتی او را بازداشت کرده‌اند؟! نمی‌دانیم محل نگهداری او کجاست و در چه شرایطی است و از سلامتی او بی‌خبریم. اجازه داده نشده وکیلش او را ببیند، وکالتنامه را به امضایش برساند و در جریان اتهام یا اتهاماتش قرار بگیرد . حق قانونی اوست که از اولین دقایق تحت نظر قرار گرفتن و یا بازداشت شدن درخواست وکیل کند. وکیل داشته باشد و با خانواده‌اش تماس بگیرد و بازداشتش را به اطلاع خانواده برساند اما مظلومانه از این حقوق مسلم خود محروم شده و شده‌ایم. ما اعتراض شدید داریم به این روند و مانده‌ایم که شکایتمان را به کجا ببریم. دیروز گفتند بازپرس نیست در نتیجه در بی‌خبری کامل از دلبندمان روز و شب را سپری کردیم. امروز که بازپرس حضور داشت به وکیل پریسا و بنده که این همه راه را از زنجان به قصد دیدن و آزادی او آمده بودم، اجازه دیدن او و یا شنیدن صدایش را ندادند. نمی‌دانم قانون آیین دادرسی کیفری را برای چه کسی وضع کرده‌اند؟ مواد 4 الی 7 و مواد 48 و 50 آن قانون در مورد فرزند ما اعمال نمی‌شود و ما از چنین نادیده انگاشتن قانون به کجا پناه ببریم؟! وضعیت اعمال بقیه‌ی موارد مرتبط با او را هم می‌توان از روی چنین شیوه‌ی مواجهه‌ای به داوری نشست. پریسا یک جوان و دختر 21 ساله است و از اهالی سیاست که 30 یا 40 سال از عمر خود را در سیاست می‌گذرانند نیست که بدین سیاق او را بازداشت و در ایزوله نگه داشته‌اند. او یه دانشجوست، فعالیت‌های صنفی و مدنی او شفاف است. نه جنایت کرده و نه اختلاس داشته که او را بی‌ارسالِ هرگونه احضاریه‌ای بازداشت کرده‌اند. اگر احضاریه‌ای می‌دادند او حتما برای پاسخگویی در دادسرا حاضر می‌شد و پرسشها را پاسخ می‌داد. پریسا را فورا آزاد کنید جای او دانشگاه است نه بازداشتگاه امنیتی".

هنوز از اتهام انتسابی و علت بازداشت این فعال دانشجویی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. این بانوی آذربایجانی در حال حاضر در بازداشتگاه اوین محبوس است.

پریسا رفیعی، فعال صنفی و دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران، عصر یکشنبه (6 اسفند 1396) هنگام خروج از دانشگاه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.