آذوح: دادگاه تجدیدنظر فعال ملی-مدنی آزربایجان حبیب ساسانیان به ماه بعد موکول شد.

دادگاه تجدیدنظر فعال ملی-مدنی آزربایجان حبیب ساسانیان به ماه بعد موکول شد.

بنا به اطلاع آرازنیوز، امروز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ که قرار بود دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان برگزار شود، به دلیل حاضر نبودن یکی از قضات پرونده به تاریخ ۵ اسفندماه ۹۶ موکول شد.

تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان به‌صورت شفاهی به وی ابلاغ شد.

حبیب ساسانیان در دادگاه بدوی به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری به‌صورت غیابی محکوم گردیده است.

اتهامات وی «جاسوسی»، «تشکیل گروه»، «تلاش برای تجزیه‌طلبی» و چندین اتهام واهی دیگر است که با دفاعیات صریح وی در دادگاه بدوی، حکم برائت و منع تعقیب برای بخشی از اتهامات، صادر شده بود.

حبیب ساسانیان چندین بار از حضور در دادگاه تجدیدنظر سرباز زده است. وی در جلسه دادگاه تجدیدنظر که یکشنبه‌ی هفته‌ی گذشته به تاریخ ۸ بهمن‌ماه برگزار شد نیز حضور نیافته بود. علت عدم حضور وی در دادگاه «عدم استقلال دادگاه» می‌باشد.

به دنبال بی‌اعتنایی حبیب ساسانیان از حضور در دادگاه، شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر تبریز روز دوشنبه ۱۶ بهمن با خانواده حبیب تماس گرفته و تهدید کرد که در صورت عدم حضور حبیب در دادگاه تجدیدنظر و بی‌اعتنایی وی، املاک مورد ضمانت جهت مزایده‌ی عمومی، به اجرا گذاشته خواهد شد. دادگاه از وی خواسته بود تا ۲۳ بهمن در دادگاه حاضر شود.

امروز بعد از حضور وی در دادگاه اما قاضی پرونده با بهانه قرار دادن عدم حضور یکی از قضات، تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر را به ۵ اسفندماه سال جاری موکول کرد.