آذوح: عباس کوچری خوشنویس فوق ممتاز آذربایجانی و از اساتید بنام ایران در خوی دستگیر شده است.

ماموران امنیتی خوی روز دوشنبه یازده دی‌ماه جاری با مراجعه به خانه شخصی استاد عباس کوچری از خوشنویسان مطرح ایران ضمن تفتیش منزل ،او را به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

به گزارش آذوح هنوز علت بازداشت و نوع اتهام این هنرمند آذربایجانی ساکن خوی منتشر نشده اما به نظر می رسد در ارتباط با اعتراضات اخیر روی داده علیه سایتهای رژیم ایران باشد.

  استاد عباس کوچری متولد سال 1350 در شهرستان خوی بوده که در سال 1376 با مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران فارغ التحصیل شده است .

وی از معدود خوشنویسان ایران می‌باشند که در دو رشته نستعلیق و شکسته نستعلیق مدرک فوق ممتاز را دارند.

ایشان در سال88 و براساس رتبه بندی آموزشگاه‌های آزاد سراسر کشور موفق به اخذ رتبه درجه 1 از وزارت فرهنگ شده و تاکنون به پرورش و آموزش بیش از 2000 نفر از علاقه مندان این رشته نموده‌اند.

او چندین نمایشگاه فردی در شهرهای تبریز، اورمیه و خوی بر پا کرده و در ده‌ها نمایشگاه جمعی نیز مشارکت داشته‌اند.

  استاد کوچری در اولین کنگره بین اللملی شمس تبریزی که در خوی برگزار شد و به مناسبت بزرگداشت سال مولانا از سوی سازمان یونسکو 40 اثر از اشعار مولوی را خوشنویسی کرده و 20 اثر از سخنان شمس تبریزی را در قالب نستعلیق و شکسته نستعلیق به رشته تحریر درآورده‌اند.

وی در سال 92 دو آلبوم خوشنویسی با عناوین "ائلیمین سٶزلری" به زبان تورکی و "اشارات شمس تبریزی " که هر کدام شامل 13 اثر بوده،  بچاپ رسانیده و در کتابخانه ملی ایران ثبت ملی کرده‌اند.

آذوح